مدیریت شهری

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ تهران: علف زنی درختان شمال شرق پایتخت برای پیشگیری از آتش سوزی های احتمالی

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه ۴ از پاکسازی علف های هرز و خشکه زنی در بوستان ها و فضاهای جنگلی همزمان با فصل تابستان خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۴، “حمیدرضا فرخی” با اعلام این خبر گفت: همه ساله در اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد ماه، هنگامی که هوا رو به گرمی می‌رود، علف های هرز بلند و خشک شده و زمینه لازم برای بروز آتش‌سوزی های احتمالی مهیا می شود؛ از همین رو طرح پاکسازی علف های هرز و خشکه زنی در سطح بوستان ها و جنگلکاری های محدوده منطقه ۴ به صورت مستمر درحال انجام است.

او ادامه داد: هر چه ارتفاع علف‌های هرز و تراکم آنها بیشتر باشد، احتمال سرایت آتش‌سوزی به اطراف و درختان وجود دارد به همین علت در جهت پیشگیری و کنترل از وقوع آتش سوزی در عرصه های جنگلکاری و فضای سبز اقدامات ایمنی لازم صورت گرفته است.

فرخی گفت: در این راستا از ابتدای سال جاری حدود ۶.۸۹۲.۹۸۰ مترمربع علف زنی و بیش از حدود ۳۸۰۰ اصله درخت در بوستان ها و فضاهای سبز منطقه خشکه زنی شدند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه چهار با اشاره به اقدامات در عرصه های جنگلی منطقه گفت: در همین زمینه حدود ۹۲۷ هکتار علف زنی و بیش از ۳۳۰۰ اصله درخت در عرصه های جنگلی لویزان، شهرامفر، یاس فاطمی، قوچک، باغ پرندگان تهران، بوستان بانوان و تلو خشکه زنی شد.

فرخی در پایان یادآور شد: از دیگر اقدامات در این عملیات می توان به علف زنی، حذف پاجوش و تنه جوش، خشکه زنی سرشاخه های خشک درختان، احداث خطوط آتش بر، افزایش دکل های دیده بانی ، افزایش ۲۰ کپسول آتش نشانی و تجهیزات مربوطه، افزایش تابلوها و بنرهای هشدار دهنده، ایجاد آتش برها در سطح جنگل ها، شارژ کپسول های آتش نشانی و همچنین آموزش کامل تئوری و عملی تمامی نیروهای اجرایی به منظور مقابله با انواع آتش سوزی اشاره داشت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن