شورای شهرصفحه اصلی

جنجال بر سر بودجه ۹۹ شهرداری/ درگیری لفظی اعضای شورا در صحن علنی بهشت

طرح یک فوریتی بودجه ۹۹ شهرداری به دلیل اختلاف و درگیری رئیس شورای شهر با برخی از اعضا از دستور رسیدگی خارج و به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش شوراآنلاین، در یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر امروز موضوعاتی مختلفی مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت که نامگذاری معابر و خیابان‌های جدید و باغ یا غیر باغ بودن برخی پلاک‌های ثبتی از جمله این موضوعات بود.

در میان بررسی لوایح  در صحن علنی امروز شورای شهر محسن هاشمی اعلام کرد که طرحی از جانب شهرداری در مورد بودجه ۹۹ با ذیل یک فوریت تقدیم شورا شده و با توجه به اهمیت موضوع درخواست دارم مسئله بررسی شود.

این موضوع بلافاصله با واکنش محمد سالاری عضو شورای شهر همراه شد و وی بیان داشت: بر اساس آئین‌نامه داخل شورای شهر، وسط دستورالجلسات نمی‌توانیم طرح یک فوریتی ارائه دهیم.

هاشمی در پاسخ گفت: اگر در جلسه هم اندیشی بودید متوجه می‌شدید که بودجه ۹۹ شهرداری منتظر همین الزامات است.شهرداری، ایراد گرفته و این چه بحثی است که شما جلوی خبرنگاران مطرح می‌کنید؟

حجت نظری نیز درباره بررسی یک فوریتی بودجه ۹۹ مخالفت کرد که هاشمی در پاسخ به آن گفت مته به خشخاش نزنید. د رجلسه هم اندیشی نیامده‌ای اگر شرکت می‌کردی مخالفت نداشتی.

نظری پاسخ داد:‌من مکلف نیستم در جلسات هم اندیشی باشم. به نظرم هر جا قانون رعایت نشود نباید حضور یافت. همچنین هر جلسه‌ای را می‌توان به یک نحو اداره کرد.

مرتضی الویری عضو دیگر شورای شهر در میان این مخالفت‌ها تصریح کرد: آقای هاشمی لطفا این موضوع را بررسی و مطرح کنید. بر اساس بند ۲ نحوه رسیدگی به طرح‌ها و لوایح این موضوع باید در اسرع وقت رسیدگی شود.

هاشمی بیان داشت: بگذریم؛ آقایان خوششان می‌آید لجبازی کنند.

رسولی عضو دیگر شورای شهر خاطرنشان کرد: علاوه بر استدلال‌های آقای الویری در جلسه کمیسیون تلفیق دیروز صبح نیز تدوین و تصویب لایحه بودجه ۹۹ باید امروز بررسی و به شهرداری داده شود تا سایر مراحل اداری طی شود. بنابراین ضروری است و لطفا این موضوع را اعلام وصول کنید.

هاشمی رئیس شورای شهر که از واکنش فراهانی و نظری به شدت ناراحت شده بود، گفت: به سراغ دستورالعمل بعد بروید در این مورد فعلا صحبت نمی‌کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن