ورزشی

سریال ناکامی ها در جام جهانی ۲۰۱۹؛ غروب والیبال در سرزمین آفتاب

تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در جام‌جهانی ۲۰۱۹ مقابل ژاپن شکست خورد.

به گزارش شوراآنلاین، تیم ملی والیبال ایران در نهمین مسابقه خود در رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹ از ساعت ۱۳:۵۰ مقابل ژاپن، میزبان مسابقات قرار گرفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ۲۵ – ۱۶، ۲۶ – ۲۸، ۲۵ – ۱۳، ۲۵ – ۲۱ به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد.

ایگور کولاکوویچ برای این مسابقه از ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، مسعود غلامی، علی‌اصغر مجرد، پوریا یلی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد.

ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۶ به سود ژاپن
تیم ایران بازی را بسیار بد شروع کرد و نتیجه بازی ۴ بر صفر به سود ژاپن شد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کند. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ژاپن تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. برتری ژاپنی‌ها ادامه پیدا کرد تا در امتیاز ۱۶ بر ۱۱ به سود آنها هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند. ژاپنی‌ها در ست نخست این مسابقه بسیار منظم و قدرتمند ظاهر شدند و شاگردان کولاکوویچ هم فقط در تلاش بودند تا اختلاف را کم کنند. امیرحسین اسفندیار در امتیازهای پایانی جایگزین پوریا یلی شد تا در پست پشت خط زن بازی کند. این در حالی بود که پست تخصصی اسفندیار، دریافت کننده است. ست نخست این مسابقه با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد.

ست دوم؛ ۲۸ بر ۲۶ به سود ایران
ژاپنی‌ها با حمایت هواداران خود ست دوم را هم خوب شروع کردند. آنها از همان ابتدا اختلاف خود را با ایران زیاد کردند. نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۲ به سود شاگردان ناکاگایئچی  شد و در امتیاز ۱۹ بر ۱۶ به سود ژاپن اختلاف کمتر شد تا کادر فنی تیم ژاپن تقاضای وقت استراحت کند. با اضافه شدن کریمی و شفیعی ورق برای ایران برگشت و بازی در امتیاز ۲۳ به تساوی کشیده شد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۸ بر ۲۶ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ست سوم؛ ۲۵ بر ۱۳ به سود ژاپن
بازی در این ست پایاپایی آغاز شد، اما ژاپنی‌ها کمی بهتر از ایران بودند. در امتیاز ۸ بر ۴ به سود ژاپن تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. سرویس‌های ژاپن کار را برای ایران سخت کرد؛ ضمن اینکه توپ گیری ژاپنی‌ها هم بسیار خوب بود. بازی ۱۲ بر ۶ به سود میزبان شد تا کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کند. ۸ امتیاز اختلاف و ثبت نتیجه ۱۶ بر ۸ به سود ژاپن تیم ها را روانه وقت استراحت فنی دوم کرد. هرچقدر ژاپنی‌ها در زدن سرویس موفق بودند، ملی پوشان ایران عملکرد بدی داشتند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۱۳ به سود ژاپن خاتمه پیدا کرد.

ست چهارم؛ ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپن
شاگردان کولاکوویچ در ابتدای این ست مصمم بودند تا پیروز شوند، اما ژاپنی‌ها دست بردار نبودند. در امتیاز ۸ بر ۶ به سود ژاپن تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. ژاپنی‌ها اختلاف دو امتیازی را حفظ کردند و در امتیاز ۱۶ بر ۱۴ به سود آنها بود که هر دو تیم به وقت استراحت فنی دوم رفتند.  این ست هم با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود ژاپن تمام شد.

به این ترتیب تیم ملی والیبال ایران پنجمین شکست خود در این دوره از رقابت‌ها را متحمل شد و ژاپن هفتمین پیروزی خود را جشن گرفت.

چهاردهمین دوره جام جهانی والیبال از ۹ تا ۲۳ مهر در سه شهر فوکوکا، ناگانو و هیروشیمای ژاپن با حضور ۱۲ تیم که به صورت دوره‌ای با هم رقابت می‌کنند، برگزار می‌شود. تیم ملی والیبال ایران فردا در دهمین مسابقه خود از ساعت ۹:۳۰ به مصاف ایتالیا خواهد رفت.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن