مدیریت شهری

جشنواره تخم مرغ رنگی جز شلوغ‌ترین جشنواره‌های نوروزی است

برزین ضرغامی با اشاره به اینکه جشنواره تخم مرغ رنگی امسال برای پنجمین سال در تهران اجرا می‌شود، گفت: این جشنواره یکی از شلوغ ترین جشنواره هایی است که در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش شوراآنلاین، وی افزود: بیش از ۳ هزار اثر برای این جشنواره ارسال شد که پس از داوری ۴۵۰ اثر مربوط به ۱۶۰۰ هنرمند انتخاب شد که قرار است در ۱۰ سایت شهر اجرا و پس از آن در ۲۲ منطقه شهر تهران به نمایش گذاشته شود.

ضرغامی با اشاره به پیشنهاد معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: دکتر گلپایگانی پیشنهاد کرد پس از جمع آوری تخم مرغ ها در پایان جشنواره، این آثار هنری در فضایی گردآوری شده و به نمایش گذاشته شود تا مورد ارزیابی شهروندان قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی تصریح کرد: جشنواره تخم مرغ رنگی روزهای آینده در گوشه و کنار شهر اجرا و مردم می‌توانند با هنرمندان آثار ارتباط برقرار کرده و هنرمندان نیز برای خلق آثار خود تشویق می‌شوند.

وی با اشاره به افتتاح جشن نور در آستانه نوروز نیز گفت: بیش از ۲۵۰ اثر در این حوزه داوری شد که ۳۰ مورد از آن شامل المان‌هایی که اکثراً ایرانی اسلامی بودند،برای اجرا در سطح شهر انتخاب شد.

به گفته ضرغامی این آثار به صورت ویژه در سه نقطه از شهر و ۱۰۷ نقطه دیگر در ایام پیش رو اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: در خیابان ولیعصر امسال برنامه ویژه ای اجرا می شود و در پهنه رودکی نیز فعالیت‌های مختلفی در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی با اشاره به اجرای طرح دیوار های کوچک شهر، خاطرنشان کرد: در این حوزه نیز ۱۰۰ اثر تحت عنوان دیوار های کوچک شهر من با محوریت محلات تهران اجرا می شود.

وی با اشاره به تاکید شهردار تهران درمورد مسئله رنگ، گفت: شیوه نامه رنگ آمیزی عناصر و المان ها شهر تدوین و ابلاغ شده است و نقاط خاصی از جمله بزرگراه یادگار و شیخ فضل الله در نظر گرفته شده است. همچنین برای ساماندهی بیشتر حوزه رنگ، کارگروه رنگ سازمان زیباسازی مشاورانی را در این حوزه به شهرداری های مناطق معرفی کرده تا فعالیت ها هماهنگی بیشتری با یکدیگر داشته باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن