مدیریت شهری

آمادگی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت در صورت بازگشایی مدارس

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران از آمادگی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت در صورت بازگشایی مدارس و مراکز آموزشی از ۱۵ شهریور خبر داد.

به گزارش شوراآنلاین، محمود ترفع درباره تمهیدات اتوبوسرانی برای بازگشایی مدارس از پیش‌بینی تعداد اتوبوس ویژه دانش‌آموزان در خطوط مختلف خبر داد و اظهار داشت: تشدید نظارت میدانی بر ناوگان، اشتغال حداکثری اتوبوس‌ها در خطوط و لغو مرخصی‌های غیر ضرور را از جمله تدابیر پیش‌بینی شده هنگام بازگشایی مدارس است.

وی افزود: آماده‌باش کامل عوامل گشت از ابتدا تا پایان ساعت کار خطوط و اعلام آنی مسائل و مشکلات ترافیکی و پیگیری فوری برای برطرف کردن آنها توسط سایت نظارت تصویری شرکت واحد از دیگر تمهیدات در نظر گرفته شده است.

 مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با اشاره به اینکه خطوط اتوبوسرانی از طریق سیستم مدیریت ناوگان (GPS) مورد نظارت مستمر قرار می‌گیرد، اظهار کرد: شست‌وشوی ناوگان از جمله روشویی، توشویی، صندلی‌شویی و شیشه‌شویی، علاوه بر عملیات مستمر ضد عفونی، به صورت ویژه در دستور کار قرار دارد، ضمن اینکه وضعیت ایستگاه‌های اتوبوس و مبلمان آنها نیز پیگیری و رسیدگی خواهد شد.

ترفع با بیان اینکه نسبت به احصا و شناسایی کامل مراکز آموزشی پرظرفیت به منظور اعزام اتوبوس کمکی و همچنین، هماهنگی برای عزیمت اتوبوس‌های بیشتر به ایستگاه‌های پرمسافر اقدام شده است، تصریح کرد: با پیش‌بینی‌های به عمل آمده، از ازدحام بیش از حد مجاز اتوبوس‌ها در مبادی و مقاصد خطوط و همچنین، از توقف احتمالی اتوبوس‌ها در شبکه معابر جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی از توجیه شرکت‌های خصوصی به منظور اجرای اقدامات پیش‌بینی شده و حُسن همکاری در خدمات‌رسانی بهتر و بیشتر به شهروندان خبر داد و خاطرنشان کرد: عوامل امدادخودرو شرکت واحد برای رفع فوری عیب اتوبوس‌های دارای نقص فنی در شبکه معابر به سرعت وارد عمل می‌شوند، ضمن اینکه نسبت به استقرار عوامل نظارتی در مکان‌های پرمسافر و گلوگاه‌های شبکه اتوبوسرانی اقدام می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا