شورای شهرصفحه اصلی

سالاری: ۷ درصد بافت فرسوده شهر تهران در منطقه ۱۵ قرار دارد

محمد سالاری رییس کمیسیون شهرسازی و معماری در جلسه با مدیران و شورایاران منطقه ۱۵ گفت: مهم ترین چالش در حوزه بافت فرسوده، عدم هماهنگی است که شکل گیری ستاد بازافرینی شهر تهران ظرفیتی برای ایجاد هماهنگی است و موضوع بافت فرسوده که یک موضوع چند بعدی است که میبایست از طریق ستاد به طور جدی اقدامات بازافرینی پیگیری شود.

وی افزود:در حال حاضر ۴۰ درصد از ۳۲۶۸ هکتار بافت فرسوده شهر تهران نوسازی شده است اما اشکال اینجاست که صرفا نوسازی مسکن انجام شده و سایر خدمات نوسازی و زیر ساخت های محله و منطقه بطور کامل انجام نشده است.

سالاری ادامه داد:اکنون د‌ر این فرصت تاریخی که بافت فرسوده به عنوان یکی از اولویتهای دولت و شخص رییس جمهور قرار گرفته و موضوع بازآفرینی شهری در حال انجام است باید گفت که تا این موضوع بخوبی تبیین نشود نمی توانیم شاهد باز آفرینی شهر باشیم و این مهم نیازمند گفتمان سازی است.

وی گفت:برای تحقق بازآفرینی شهری به غیر از مشارکت شهروندان و مدیریت شهری، حضور توسعه گران و سرمایه گذاران نیز حائز اهمیت است که این موضوع منوط به اینست این اقدام برای آن ها توجیه اقتصادی داشته باشد.

سالاری ادامه داد:معتقدیم نوسازی بافت فرسوده با رویکرد بازآفرینی شهری باید ابتدا در چند محله و بلوک شهری اجرا شود تا به الگو تبدیل شود.یکی از مهم ترین مشکلات تهران نبود مدیریت یکپارچه و واحد حریم بین شهر تهران و شهرهای اقماری ان است.

وی در پایان خاطرنشان کرد:متاسفانه شهرهای اقماری تهران، حریم را به عنوان فرصت و منبعی برای درآمدزایی می بینند و ما نگرانیم که این فرصت اکولوژیکی و ارزشمند حریم از بین برود‌ لذا برای مدیریت هماهنگ حریم اقداماتی را در سطح کمیسیون شهرسازی و معماری شروع کردیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن