شورای شهر

اختلاف شورای شهری‌ها بر سر تخفیف پارک حاشیه‌ای به مغازه‌داران

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت:‌ نباید به مغازه‌داران جهت انجام پارک حاشیه‌ای تخفیف ۵۰ درصدی داد چرا که این موضوع نوعی تبعیض میان شهروندان است.

به گزارش شوراآنلاین، بهاره آروین عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در صحن شورای شهر درباره موضوع پارک حاشیه‌ای و اختلاف شورای شهر و فرمانداری در مورد یک تبصره از این موضوع، گفت: تعیین نرخ جدید عوارض پارک حاشیه‌ای و تعیین ضوابط واگذاری بهره‌برداری از پارکینگ‌های عمومی شهرداری تهران مدتی پیش در شورای شهر تصویب شد ولی فرمانداری بر حذف یکی از تبصره‌های این مصوبه تأکید داشته است.

وی گفت:‌ سیدحسن رسولی خزانه‌دار شورای شهر تهران اعلام کرده تبصره مربوطه برخلاف نظر فرمانداری به قوت خود باقی بماند تا با رایزنی‌های بیشتر موافقت فرمانداری نیز جلب شود که من با پیشنهاد ایشان مخالف هستم.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران گفت: این موضوع سبب توقف اجرای کل مصوبه می‌شود آن هم مصوبه‌‌ای که بهمن سال پیش تصویب شد.

آروین ادامه داد: حذف این تبصره که مبنی بر تخفیف ۵۰ درصدی به افرادی است که مقابل مغازه‌ها و اماکن خود مانع گذاشته‌اند تنها اجرای مصوبه را مشکل می‌کند و تأثیر دیگری ندارد.

وی گفت: در زمان تصویب این مصوبه در شورا این بحث مطرح شد که چرا باید، غصب فضای جلوی مغازه‌ها را با اعمال تخفیف قانونی کنیم؟ و اکنون به نظر من اگر این تخفیف حذف شود به نفع شهر است چرا که دیگر تبعیضی هم وجود ندارد.

سرانجام اعضای شورای شهر تهران پیشنهاد حسن رسولی مبنی بر مخالفت با نظر فرمانداری جهت حذف تبصره مربوطه را قبول کردند و به رأی مثبت اکثر اعضا رسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن