شورای شهر

حق‌شناس: موکب‌های پرهزینه شهرداری در اختیار برخی اعضای شورای چهارم است

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران گفت: حضور نیروهای شهرداری در کربلا و نجف عمدتا به صورت داوطلبانه و در راستای انجام ماموریت‌های محوله و خدمات شهری است.

به گزارش شوراآنلاین، محمد جواد حق‌شناس رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران در نودوششمین جلسه شورا به ارایه گزارش بازدید خود از اقدامات نیروهای شهرداری تهران در عتبات عالیات پرداخت و گفت: در آستانه اربعین حسینی بازدیدی به همراه شهردار تهران از اقدامات نیروهای شهرداری تهران در عتبات داشتیم.

وی ادامه داد: از شهرداری تهران بالغ بر ۱۳۵۰ از همکاران اعزام شده بودند که این عزیزان عموما از میان داوطلب ها و با ضوابط خاص انتخاب شدند. با این حال در مجموع نیروهای اعزامی از سوی شهرداری ها ۲۳۹۵ نفر بوده که در سه شهر نجف، کربلا و کوفه به خدمات رسانی بر اساس توافقات  مشغول هستند.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: نیروهای شهرداری تهران در سه شهر مستفر هستند که ۹۵۰ نفر از آنان در کربلا و ۴۰۰ نفر در نجف و کوفه مستقر هستند.

حق شناس در ادامه افزود: دیدارهایی با مسئولان عتبات داشتیم که در مجموع در تمام دیدارها رضایت جدی از شهرداری تهران و عملکرد همکاران کاملا وجود داشت.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر گفت: نکته قابل توجه در حضور نیروهای شهرداری در کربلا و نجف این است که این حضور عمدتا در راستای ماموریت های محوله و اقدامات خدمان شهری بوده و برخلاف روند گذشته که حضورها بیشتر جنبه زیارتی داشته، حضور نیروهای شهرداری تهران در راستای ماموریت های محوله بوده است. این موضوعی است که از سال گذشته و به ویژه امسال در دستور کار ما قرار گرفته است.

حق شناس در ادامه از حضور داوطلبان نیروهای سازمان بهشت زهرا، آتش نشانی و شرکت شهر سالم در ماموریت های امدادی و خدمات تخصصی تقدیر کرد.

این عضو شورا همچنین با بیان اینکه برخی موکب هایی که با هزینه شهرداری برپا شده، اکنون در اختیار شهرداری نیست گفت: متاسفانه موکبی که قبلا با هزینه های بالایی در شهرداری در دوره مدیریت قبلی شکل گرفته بود و می بایست هم اکنون در اختیار سازمان بسیج شهرداری باشد، در اختیار برخی اعضای شورای قبلی است و این امر جای سوال دارد.

حق شناس در ادامه گفت: در روزهایی که ما آنجا بودیم بر اساس اطلاعات برای یک میلیون و ششصد هزار نفر ویزا صادر شده بود که البته مشکلاتی از بابت تهیه و واگذاری ارز وجود داشت که ما آنها را به مسوولان منتقل کردیم ولی نکته ای که می خواهم بگویم این است که با وجود تمام اقدامات شهردارها که قابل تقدیر است اما این اقدامات هیچ تناسبی با اقدامات مردمی ندارد و مردم عاشقانه و داوطلبانه به زائران خدمت رسانی می کنند. با این حال حضور همکاران ما یکی از برگ های پر افتخار ما در شورای پنجم محسوب می شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن