شورای شهر

پیشنهاد تبدیل راه آهن به فضای سبز!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه آباد در جریان دویست و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران و پس از استماع گزارش مدیرعامل شرکت راه آهن گفت: بسیار مسروریم از ارائه گزارش مبسوط آقای سید آقایی بخاطر مطرح کردن مشکلات موجود، همچنین بسیار ناراحتیم بابت اینکه گفتند وقت بسیاری به همراه میلیاردها تومان هزینه شده است که اگر در جهت درست هزینه می‌شد این پروژه اکنون به اتمام رسیده بود.

رئیس کمیته ایمنی همچنین به بزه های اجتماعی پیرامون خط آهن که از مناطق ۱۷ و ۱۸ تهران عبور می کند اشاره کرد و گفت: گزارش های زیادی برای ما در زمینه بزه های اجتماعی، تجمع معتادین، تجاوز به عنف و … به ما می رسد که نشان می دهد این پروژه باید پیوست اجتماعی، زیست محیطی، ایمنی و امنیت ضمیمه آن می داشت که متاسفانه چنین اتفاقی نیفتاده است. این پروژه به اتمام رسیده اما مردم به ما مراجعه می‌کنند و شکایت‌های خودرا از وضعیت نابسامان موجود مطرح می‌کنند.

آباد همچنین به تصاویری که درباره ایستگاه‌های راه آهن پایتخت‌های برخی کشورهای دیگر که از صفحه نمایش صحن شورا به نمایش درآمد، اشاره کرد و گفت: تصاویری که از ایستگاه‌های راه آهن توکیو، لندن و برلین نشان داده شد، نشان می‌دهد که برخی از آنها یا از فضای سطحی استفاده کرده‌اند و یا زیرسطحی، در خطوطی که در فضای سطحی استفاده شده و از جوار مناطق مسکونی عبور کرده است همه جوانب استاندارد، ایمنی و حریم‌ها رعایت شده است.

رئیس کمیته ایمنی خطاب به مهندس چمران رئیس شورای شهر تهران، گفت: مسائل مهمی در جلسه امروز مطرح شده است، ما مکرر شاهد وقوع مسائل مهم در این منطقه هستیم که باید به آن بعنوان یک اورژانس اجتماعی نگاه کنیم، آن را در دست اندازهای مکاتباتی کمیسیون‌ها، کمیته‌ها و کارگروه‌ها قرار ندهیم و همین امروز مصوب کنید این منطقه به فضای سبز تبدیل شود.

آباد همچنین افزود: فضاهای نامشخص و غیر ایمن از اتفاقاتی که در آن منطقه در حال وقوع است، و مسبب همه این مشکلات راه آهن است، لذا همانگونه که شهردار منطقه ۱۷ گفتند «ما حاضریم به اعتبار راه آهن، به نام راه آهن و برای راه آهن، این منطقه را به فضای سبز تبدیل کنیم» من پیشنهاد می‌کنم بعنوان دستاورد ارزشمند این جلسه مصوب کنید این منطقه به فضای سبز تبدیل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن