اجتماعی و فرهنگی

فروش یک میلیون بلیت قطاربرای ایام نوروز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  رضا شاکری با اشاره به برنامه‌ریزی ویژه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی برای نوروز ۹۵ اظهار داشت: برنامه‌های متنوع شرکت راه‌آهن به مناسبت این ایام از ۲۵ اسفندماه آغاز شده است و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۵ ادامه خواهد داشت.

وی افزود: در ایام نوروز، ۸۰ رام قطار از مبدا تهران به سایر مقاصد اعزام خواهد شد که از این تعداد، ۷۰ رام قطار‌هایی هستند که از مبدا تهران به سایر مقاصد کشور اعزام می‌شود و ۱۰ رام قطار نیز به ‌صورت کمربندی از تهران عبور می‌کنند.

مدیرکل راه آهن تهران خاطرنشان کرد: در کل کشور ۲۰۰ زوج قطار در این ایام سرویس‌دهی خواهند داشت که در مجموع ظرفیت صندلی ایجادی حدود یک میلیون و ۸۶۰ هزار نفر صندلی است؛ با وجود اینکه تاکنون بیش از یک میلیون قطعه بلیط قطار به‌فروش رسیده است اما همچنان بلیت موجود بوده و مردم می‌توانند نسبت به خریداری بلیت ‌های قطار اقدام کنند.

وی تصریح کرد: در نوروز ۹۵ با کاهش ۵ درصدی ظرفیت اعزام قطار‌ها در مقایسه با سال گذشته مواجه هستیم که این کاهش ظرفیت به سبب خروج قطار‌های با عمر بالا از چرخه بهره‌برداری و افزایش کیفیت سرویس‌های مسافری ریلی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن