اجتماعی و فرهنگی

تعیین جریمه فروش و صیدلاک پشت ومار آبی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدحسین بازگیرگفت: در هفته‌ای که گذشت مراسم‌های مختلف کاشت درخت در تهران را داشتیم و در این روزها نیز بحث برخورد با متخلفان و قاچاقچیان مارها، سمندرهای لرستانی و لاک پشت‌ها در اولویت برنامه‌های محیط زیست است.

وی ادامه داد: در این ایام گشت‌هایی را در مراکز فروش ماهی در میادین میوه و تره بار داریم، در این گشت‌ها تعداد زیادی از متخلفان اقدام به فروش مار آبی و لاک پشت می‌کردند که توسط مأموران کشف و ضبط شدند.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: متأسفانه عده‌ای سوداگری حیات وحش را با آیین‌های سنتی ما در هم آمیخته‌اند و در ایام پایانی سال برای تکمیل سفره هفت سین به دنبال بهره برداری از حیات وحش هستند اینها بر اساس قانون شکار و صید جرم است.

بازگیر اظهار داشت: از جنبه عمومی دادستان پرونده می‌تواند اعمال نظر کند و حسب مورد و فعلی که انجام گرفته جریمه‌‌های مورد نظر را اعمال کند، در جنبه خصوصی بر اساس مصوبه شورایعالی محیط زیست ضرر و زیان دیده شده برای هرگونه بستگی به نوع و تعداد فرق می‌کند به عنوان مثال برای هر عدد مار آبی حدود ۲۰۰ هزار تومان، برای لاک پشت‌ها نیز همین مبلغ و برای سمندر بیش از ۳۰۰ هزار تومان جریمه در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: خرید، فروش، نگهداری، عرضه، شکار و صید حیات وحش بر اساس قانون شکار و صید جرم است و قانونگذار برای این جرم از دو جنبه عمومی و خصوصی مجازات‌هایی را در نظر گرفته است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن