مدیریت شهری

چند دستگاه واگن به خطوط مترو اضافه می شود؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس سید جعفر تشکری هاشمی افزود: بخشی از واگن‌هایی که وارد ناوگان ریلی می‌شوند، در کارخانه واگن‌سازی متروی تهران تولید شده اند و بخش دیگری از این واگن ها نیز در این کارخانه به صورت کامل بازسازی و نوسازی گشته و به اصطلاح اورهال شده اند.

 

وی با اشاره به این که با اضافه شدن این ۵۷ واگن و طولانی شدن کاروان ریلی تهران، سرفاصله حرکت قطارهای مترو کوتاه می شود، تصریح کرد: امکانات و تجهیزات مترو اعم از خطوط، ایستگاه ها و قطارهای مترو، هفته به هفته افزایش پیدا کرده و بر ظرفیت جا به جایی ناوگان متروی تهران روز به روز افزوده می شود.

 

معاون شهردار تهران در پایان با تأکید بر این که ساخت ایستگاه ها و خطوط و تولید واگن های مترو در داخل، محصول تخصص مهندسان ایرانی و توان کارگران کشورمان است، خاطرنشان کرد: توسعه متروی تهران، در راستای «اقتصاد مقاومتی» مورد تأکید مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) و مصداق «اقتصاد درون زا» است که در فرمایشات اخیر معظم له مورد تأکید قرار گرفته است.

 

بر اساس گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری؛ ۵۷ واگن جدید مترو طی مراسم ویژه ای صبح فردا یکشنبه نهم اسفند در محل کارخانه واگن متروی سازی تهران واقع در پایانه متروی فتح آباد واقع در جنوب تهران آغاز به کار می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن