شورای شهر

درآمد نجومی متکدیان پایتخت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مجتبی عبداللهی در دویست و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره فعالیت ماموران شرکت شهربان و حریم‌بان شهر تهران اظهار داشت: هشت ماه است که این شرکت تحت نظارت معاونت خدمات شهری به فعالیت خود ادامه می‌دهد و دوره‌های اموزشی ویژه‌ای برای ماموران این شرکت گذاشته‌ایم.

وی افزود: غلی‌رغم مخالفت‌های بسیار این نیروها جابجا شدند و برای پذیرش آنها استعلام سوء پیشینه می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه ۵۰۰ نفر از شهربانان را تعدیل یا فسخ قرارداد کرده‌ایم گفت: در حال حاضر ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر از ماموران شهربان دارای تحصیلات لیسانس هستند.

عبداللهی گفت: در سنوات گذشته بیش از ۷۰۰ نفر از ماموران شرکت شهربان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و در این بین افرادی نیز جان خود را از دست دادند و یا قطع عضو شدند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران خاطر نشان کرد: نیروهای شرکت شهربان باید در راستای تدابیر مدیریت شهری عمل و از آنها حمایت شود.

وی افزود: در خیابان‌ها و تقاطع‌ها دست‌فروش‌های متعددی را ملاحظه می‌کنیم و وضعیت شهر در این خصوص مناسب نیست و اگر شورا از عملکرد این شرکت حمایت نکند ما نمی‌توانیم وظایف ذاتی خود را به درستی انجام دهیم.

عبداللهی افزود: تمامی شرکت‌های شهربان تحت مدیریت منطقه اداره می‌شوند و معاونت خدمات شهری ناظر عالی عملکرد این افراد هستند و حقوق و دستمزد آنها مورد کنترل و نظارت قرار می‌گیرد.

وی گفت: بر اساس مطالعات صورت گرفته ۱۵ درصد از دست‌فروشان نیازمند واقعی هستند و عده‌ای از دست‌فروش‌ها نیز دارای تولیدی های مختلف‌اند که اجناس خود را به فروش می‌رسانند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در ۱۵ خرداد قبل از اقدام بخشی از این افراد متخلف و سرتیم‌ها دستگیر شدند که حادثه ناگواری اتفاق نیفتاد و بعد از آن منجر به جمع‌آوری شد.

عبداللهی گفت: در تهران ۵۰ نقطه روز بازار و چند نقطه شب بازار داریم.

وی افزود: حادثه خیابان شادمان بر این اساس بود که چند نفر از افرادی بودند که دست‌فروش‌ها را ساماندهی می‌کردند و به ازای جایی که در اختیار دست‌فروشان قرار می‌گرفت پول می‌گرفتند.

وی افزود: برخی از دست‌فروشان آدم‌های شریفی هستند و قصد برخورد فیزیکی ندارند ولی در بعضی از محله‌ها دست‌فروش‌ها توسط افرادی که سوء پیشینه دارند ساماندهی می‌شوند.

عبداللهی افزود: در میدان هفت تیر بخشی از دست‌فروش‌ها برای یک شهرستان خاص بودند که درگیری‌هایی ایجاد می‌کردند ولی ما توانستیم با مکافات این‌ها را جمع‌آوری کنیم.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران افزود: در میدان هفت‌حوض بنده شخصا حضور پیدا کردم که با یکسری اراذل و اوباش مواجه شدیم.

وی یادآور شد: درحال حاضر متکدیانی داریم که روزی یک میلیون تومان کار می‌کنند لذا ما برای انجام وظایف ذاتی خود به حمایت اعضای شورا نیازمندیم که کمک کنند.

عبداللهی با اشاره به اینکه هر روز که به شب عید نزدیک‌تر می‌شویم تعداد دست‌فروشان افزایش پیدا می‌کند گفت: بعضی از دست‌فروشان از استان‌های دور می‌آیند و دست‌فروشی یک پدیده نامطلوب شهری است و شهرداری موظف است نسبت به جمع‌آوری آنها اقدام کند.

وی درباره فروش میوه‌های خارجی نیز گفت: در این خصوص بلافاصله بعد از تذکرات صورت گرفته به سازمان میادین ابلاغ کردم تا جایی که امکان دارد نسبت به شناسایی خودروها و جلوگیری از خودروهایی که دارای میوه‌های خارجی هستند اقدام کنند ولی این کار ما قانونی نیست چرا که ما در جایگاه قانونی نمی‌توانیم خودروها  را بازرسی کنیم.

عبداللهی گفت: در مراکز تحت پوشش شهرداری تهران حتی یک میوه خارجی نیز نباید به فروش برسد و میدان تره‌بار نیز تحت نظارت اتحادیه و صنوف مختلف است که باید دراین خصوص رسیدگی ویژه‌ای شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن