شورای شهر

آمریکا و اسرائیل با انقلاب ما دشمنی دارند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در حاشیه حضور در جمع مردم گرمسار در مسجد جامع در گرمسار اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل با انقلاب ما دشمنی دارند؛ چراکه انقلاب اسلامی، مسیر امام خمینی (ره) و اسلام ناب محمدی (ص) ملت ایران بساط فلسفی و مبانی فکری غرب را به هم می‌ریزد و برمی‌چیند؛ همان‌گونه که کمونیسم را برچید.

وی افزود: آنان در تلاش و دشمنی با ایران و انقلاب هستند تا بساط ظلم و جور آنان برچیده نشود؛ اما به همت انقلابیون و خون شهدای دیروز که در جنگ تحمیلی و پیروزی انقلاب ایران ریخته شد و رزمندگان و شهدای امروز که در دفاع از حرم حضرت زینب (س) از جان خود می‌گذرند، بساط ظلم و فساد آنان به‌زودی برچیده خواهد شد.

انقلاب اسلامی مردمی بود

رئیس شورای عالی استان‌ها، انقلاب اسلامی ایران را انقلابی مردمی دانست و گفت: دشمنان بر این باور بودند که انقلاب اسلامی ایران روزی از بین خواهد رفت؛ اما انقلابی که با شرکت ۹۹ درصد مردم به پیروزی رسیده، به این سادگی‌ها نابود نخواهد شد.

چمران ضمن یاد کردن از شهدای قیام ۱۵ خردادماه سال ۱۳۴۲ افزود: انقلاب ملت ایران از قیام ۱۵ خرداد آغاز شد و در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید و در جهان تثبیت شد این انقلاب با حضور خودجوش مردم رقم خورد و سال‌ها برای پیروزی آن تلاش کردند و عده زیادی در این راه جان دادند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه امام راحل زمینه‌ساز ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد شد، افزود: ۳۱۳ نفر حضرت ولی‌عصر (عج) را در حکومت یاری خواهند کرد و قطعاً آن افراد از افراد مجتهدی خواهند بود که می‌توانند بخش عمده‌ای از دنیا را به‌خوبی اداره کنند.

امام خمینی (ره) دنیا را تکان داد

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی ایران مهدویت و امام زمان (عج) حضور پررنگی دارد، اظهار داشت: اطلاعاتی که جوانان امروز ما از ولی‌عصر (ج) و نشانه‌های ظهور آن حضرت دارند، از جوانان قبل از انقلاب به‌ مراتب بیشتر است؛ گرچه این مقدار آگاهی هم کافی نیست و انتظار بیشتری از جوانان امروز داریم.

چمران این آگاهی را از برکت روشنی انقلاب و حرکت امام راحل دانست و گفت: امام خمینی (ره) حرکتی را به وجود آوردند که دنیا را تکان داد و بیداری اسلامی در دنیا نتیجه حرکت و انقلاب امام راحل است.

وی با اشاره به سخن رهبری پس از سقوط مبارک، «ما سال‌ها انتظار می‌کشیدیم که مصر هم به این بیداری بپیوندد»، خاطرنشان کرد: ظلم هرگز پایدار نخواهد ماند؛ مردم مصر هم مسلمان هستند و ما در منتظر بیداری اسلامی در آنان هم خواهیم ماند.

نهضت امام خمینی (ره) همانند گوی روی سطح شیب‌دار است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران بیان کرد: نهضت امام خمینی (ره) همانند گوی روی سطح شیب‌دار است که هر چه به سمت جلو می‌رود، بیشتر پیشرفت می‌کند.

برادر شهید چمران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهید مصطفی چمران اظهار داشت: شهید چمران دانشمندی در عرصه فیزیک هسته‌ای بود و نهضت امام را به یک گوی و سطح شیب‌دار تشبیه کرده است.

وی تصریح کرد: چنانچه گویی را از بالای یک سطح شیب‌دار رها کنیم، هر چه به سمت پایین سرازیر شود، سرعت آن افزایش خواهد یافت و تشابه آن با نهضت امام خمینی (ره) در همین است که با پیشروی زمان، نهضت امام نیز پیشرفت بیشتری خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «من یک انقلابی‌ام»، افزود: ما نیز برای اینکه یک منتظر واقعی باشیم، باید حرکت کنیم و انقلابی شویم؛ سخن مقام معظم رهبری شعار نیست، «من یک انقلابی‌ام» جمله‌ای پر از محتواست؛ این یعنی روحیه جهاد، زیر بار ظلم نرفتن و ایستادگی و مقاومت تا پیروزی.

وی خاطرنشان کرد: در هر جای دنیا وقتی نام ایران و ایرانی در میان است از این کشور با عنوان کشور و مردمی یاد می‌کنند که مقابل قدرت‌های دنیا ایستادگی کردند و به پیروزی رسیدند.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه برای حفظ انقلاب اسلامی باید راه امام و شهدا را ادامه دهیم، افزود: پیروزی نهایی در ظهور امام زمان (عج) و استقبال مردم ایران از ایشان است.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن