اجتماعی و فرهنگی

معرفی برگزیدگان جشنواره فیلم فجر

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاینسی و چهارمین جشنواره فیلم فجر با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد.

برگزیدگان انیمیشن

ضمن تقدیر از مجید اسماعیلی برای ساخت انیمیشن « پادشاه آب»، از حامد کاتبی برای «در مسیر باران» تقدیر شد.

جایزه ویژه بهترین انیمیشن به محمد امید همدانی برای انیمیشن «فهرست مقدس» تعلق گرفت.

بهترین فیلم «هنر و تجربه»؛ «نیمرخ‌ها» زنده‌یاد ایرج کریمی و بهترین کارگردانی این بخش، سروش محمدزاده برای فیلم «چهارشنبه» معرفی شدند.

اسامی دیگر نامزد بخش هنر و تجربه جشنواره فیلم فجر بدین شرح بودند: «سگ و دیوانه عاشق»به کارگردانی علی محمد قاسمی، «ممیرو» به کارگردانی هادی محقق، «یک شهروند کاملا معمولی» به کارگردانی مجید برزگر.

در ادامه‌ی مراسم اختتامیه‌ی فیلم فجر، سیمرغ بهترین کارگردانی مستند به مهرداد اسکویی برای کارگردانی «رویاهای دم صبح» تعلق گرفت.

نامزدهای کارگردانی مستند؛ بهروز نورانی‌پور برای کارگردانی A175، هادی معصوم‌دوست برای فیلم خوان بی‌خان، رضا فرهمند و کمیل سهیلی برای فیلم آزادی، لقمان خالدی برای کارگردانی فصل هرس بودند.

سیمرغ بهترین فیلم مستند هم به « A175 » به تهیه‌کنندگی بهروز نورانی‌پور تعلق گرفت.

نامزدهای بهترین فیلم مستند؛ رویاهای دم صبح به تهیه‌کنندگی مهرداد اسکویی، زمناکو به تهیه‌کنندگی محمد شکیبا نیا، خوان بی‌خان به تهیه‌کنندگی محسن استادعلی و نسرین عبدی

سیمرغ بهترین دستاورد فنی و هنری مستند به رضا تیموری برای تصویربرداری فیلم اهالی خیابان یک طرفه اهدا شد.

نامزد‌های این بخش؛ مهدی آزادی برای تصویربرداری A157، سیدحسن سیدی پریشان برای تصویربرداری فیلم خاطرات خانه متروک، مهدی حدادی برای تصویربرداری رویاهای دم صبح، هادی معصوم‌دوست برای تدوین فیلم خوان بی‌خان بودند.

در ادامه‌ی مراسم اختتامیه‌ی فیلم فجر؛ برنامه‌ی اجرای موسیقی با خوانندگی محمد معتمدی برپا شد.

«ابد و یک روز» بهترین فیلم و کارگردانی نگاه نو شد

در بخش «نگاه نو» سیمرغ بهترین کارگردانی به سعید روستایی برای کارگردانی «ابد و یک روز» اهدا شد. و جایزه‌ی ویژه کارگردانی این بخش به محمد حسین مهدویان برای فیلم «ایستاده در غبار» تعلق گرفت.

دیگر نامزدهای این بخش؛«متولد ۶۵» به کارگردانی مجید توکلی،«برادرم خسرو» به کارگردانی احسان بیگلری و «لاک قرمز» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی بودند.

سیمرغ بهترین فیلم بخش «نگاه نو» هم به «ابد و یک روز» به تهیه‌کنندگی سعید ملکان اهدا شد.

دیگر نامزدهای این بخش عبارتند از؛ «ایستاده در غبار» به تهیه‌کنندگی حبیب والی‌نژاد،«متولد ۶۵» به تهیه‌کنندگی محمدمهدی عسگرپور

«لاک قرمز» به تهیه‌کنندگی مجید مجیدی و کامران مجیدی،«خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» به تهیه‌کنندگی سیدمحمود رضوی

سپس محمد معتمدی برای اجرای برنامه‌ی موسیقی به صحنه آمد و قطعه «دلشدگان» را اجرا کرد.

در ادامه‌ی مراسم اختتامیه‌ی فیلم فجر برای معرفی برگزیدگان سودای سیمرغ، بهرام رادان بازیگر سینما در کنار سلوکی برای اجرای ادامه‌ی برنامه حاضر شد.

در ادامه‌ی مراسم اختتامیه‌ی فیلم فجر برای معرفی برگزیدگان سودای سیمرغ، بهرام رادان بازیگر سینما در کنار سلوکی برای اجرای ادامه‌ی برنامه حاضر شد.

اولین سیمرغ بخش سودای سیمرغ؛ جلوه‌های ویژه میدانی به ایمان کرمیان برای «ایستاده در غبار» تعلق گرفت و جلوه‌های ویژه بصری هم به سید هادی اسلامی برای فیلم «بادیگارد» اهدا شد.

دیگر نامزدهای این بخش؛ فرید ناظر فصیحی برای فیلم "نفس" (جلوه های بصری)، محمد رضا نجفی امامی برای فیلم رسوایی ۲ (جلوه‌های بصری) بودند.

سپس سیمرغ بهترین چهره پردازی هم به سعید ملکان برای فیلم "ابد و یک روز" تعلق گرفت.

دیگر نامزدهای این بخش؛ ایمان امیدواری برای فیلم های "زاپاس" و "بادیگارد"،عبدالله اسکندری و مهرداد میرکیانی برای فیلم "لانتوری"

شهرام خلج برای فیلم "ایستاده در غبار"، مهرداد میرکیانی برای فیلم های "نفس" و اژدها وارد می شود" بودند.

سیمرغ بهترین طراح صحنه و لباس به محمد رضا شجاعی برای فیلم "ایستاده در غبار" اهدا شد.

دیگر نامزدهای این بخش؛ امیر حسین قدسی و نگار نعمتی برای فیلم "اژدها وارد می شود"،بهزاد کزازی برای فیلم "امکان مینا"،محسن نصراللهی و رعنا امینی برای فیلم "خشم و هیاهو"، اصغر نژاد ایمانی برای فیلم "نفس".

سیمرغ بهترین صدا (صداگذاری و صدابرداری) به سعید بجنوردی، محمد رضا دلپاک، حسین مهدوی برای فیلم "لانتوری" تعلق گرفت.

بهمن اردلان و سید علیرضا علویان برای فیلم "بادیگارد، حسین بشاش و آرش قاسمی برای فیلم "خشم و هیاهو"،امین میرشکاری و سید علیرضا علویان برای فیلم "ابد و یک روز"، مهرشاد ملکوتی برای فیلم "ایستاده در غبار" دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین موسیقی متن به محمد رضا علیقلی برای فیلم "امکان مینا" و "دختر" تعلق گرفت که در غیاب او، رضا میرکریمی کارگردان «دختر» این سیمرغ را گرفت.

کریستف رضایی برای فیلم "اژدها وارد می شود"،مسعود سخاوت دوست برای فیلم "نفس"، کارن همایونفر برای فیلم "بادیگارد"، پیمان یزدانیان برای فیلم "به دنیا آمدن" از دیگر نامزدهای موسیقی متن جشنواره‌ی فیلم فجر بودند.

سیمرغ بهترین تدوین به بهرام دهقانی برای فیلم "ابد و یک روز" اهدا شد.

سجاد پهلوان‌زاده برای فیلم "ایستاده در غبار"، سپیده عبدالوهاب برای فیلم "به دنیا آمدن"، هایده صفی یاری برای فیلم "لانتوری"،محمد رضا موئینی و هدی موئینی برای فیلم "امکان مینا" از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین فیلمبرداری به پیمان شادمان فر برای فیلم "خشم و هیاهو" تعلق گرفت.

حمید خضوعی ابیانه برای فیلم "دختر"، هومن بهمنش برای فیلم "اژدها وارد می شود"، محمود کلاری برای فیلم "بادیگارد"، فرشاد محمدی برای فیلم "امکان مینا" از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن به شبنم مقدمی برای فیلم‌های "زاپاس" و "نفس" تعلق گرفت.

بهنوش بختیاری برای بازی در فیلم "من"، مریلا زارعی برای فیلم "دختر"،ژاله صامتی برای فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"،شیرین یزدان بخش برای فیلم "ابد و یک روز" از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین نقش مکمل مرد به نوید محمد زاده برای فیلم "ابد و یک روز" اهدا شد.

دیگر نامزدهای این بخش حمیدرضا آذرنگ برای فیلم "آآادت نمی‌کنیم"، امیر جدیدی برای فیلم "من"،سیامک صفری برای فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"، آذرخش فراهانی برای فیلم "مالاریا" بودند.

سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن به پریناز ایزدیار برای فیلم "ابد و یک روز" تعلق گرفت.

ساره بیات برای فیلم "آاادت نمی کنیم"، مینا ساداتی برای فیلم "امکان مینا"،طناز طباطبایی برای فیلم "خشم و هیاهو"، الهام کردا برای فیلم " به دنیا آمدن" از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد به پرویز پرستویی برای فیلم "بادیگارد" تعلق گرفت.

فرهاد اصلانی برای فیلم "دختر"، رضا کیانیان برای فیلم "کفش هایم کو"،پیمان معادی برای فیلم "ابد و یک روز"،نوید محمد زاده برای فیلم "خشم و هیاهو" از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

سیمرغ بهترین فیلمنامه به سعید روستایی برای فیلمنامه "ابد و یک روز" اهدا شد.

فرهاد توحیدی و مرتضی اصفهانی برای فیلمنامه "امکان مینا"، امیر عربی برای فیلمنامه "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"،مهران کاشانی برای فیلمنامه "دختر"، محمد حسین مهدویان برای فیلمنامه "ایستاده در غبار" از دیگر نامزدهای این بخش بودند.

جایزه ویژه هیات داوران جشنواره‌ی فیلم فجر به هومن سیدی برای «خشم و هیاهو» تعلق گرفت.

سیمرغ بهترین فیلم به حبیب والی نژاد برای تهیه کنندگی فیلم "ایستاده در غبار" اهدا شد.

منوچهر محمدی برای تهیه کنندگی فیلم "امکان مینا"،سعید ملکان برای تهیه کنندگی فیلم "ابد و یک روز"،فرزاد موتمن برای تهیه کنندگی فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"، سید رضا میرکریمی برای تهیه کنندگی فیلم "دختر" دیگر نامزدهای این بخش بودند.

در بخش پایانی مراسم اختتامیه‌ی فیلم فجر، با حضور حجت‌الله ایوبی، علی جنتی و محمد حیدری سیمرغ «نگاه ملی» جشنواره‌ی فیلم فجر به «نفس» نرگس آبیار تعلق گرفت.

جایزه ویژه هیات داوران جشنواره‌ی فیلم فجر به هومن سیدی برای «خشم و هیاهو» تعلق گرفت.

سیمرغ بهترین فیلم به حبیب والی نژاد برای تهیه کنندگی فیلم "ایستاده در غبار" اهدا شد.

منوچهر محمدی برای تهیه کنندگی فیلم "امکان مینا"،سعید ملکان برای تهیه کنندگی فیلم "ابد و یک روز"،فرزاد موتمن برای تهیه کنندگی فیلم "آخرین بار کی سحر را دیدی؟"، سید رضا میرکریمی برای تهیه کنندگی فیلم "دختر" دیگر نامزدهای این بخش بودند.

در بخش پایانی مراسم اختتامیه‌ی فیلم فجر، با حضور حجت‌الله ایوبی، علی جنتی و محمد حیدری سیمرغ «نگاه ملی» جشنواره‌ی فیلم فجر به «نفس» نرگس آبیار تعلق گرفت.

و سپس سیمرغ مردمی جشنواره‌ی فیلم فجر به فیلم «ابد و یک روز» سعید روستایی تعلق گرفت.

در این مراسم محمد حیدری برای دوره بعدی جشنواره‌ی فیلم فجر دوباره حکم گرفت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا