اجتماعی و فرهنگی

به همت سازمان زیباسازی شهر تهران برگزار می شود:نشست تخصصی بازتعریف هویت شهری با تاکید بر خرده فرهنگ‌های محله‌ای

با هدف بررسی دگرگونی و دگردیسی مفهوم هویت شهری نشست تخصصی با موضوع “بازتعریف هویت شهری با تاکید بر خرده فرهنگ‌های محله‌ای” با رویکردی انتقادی و با نگاه به آینده زیباسازی شهری برگزار می‌شود.

به گزارش شوراآنلاین و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، در این نشست دکتر سید محسن حبیبی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با موضوع “دگرگونی و دگردیسی مفهوم شهر و محله در طول زمان” ؛ دکتر نعمت الله فاضلی، رئیس پژوهشکده مطالعات اجتماعی پژوهشگاه مطالعات انسانی، با موضوع “جای خالی تفاوت های فرهنگی در سیمای شهر تهران” و محمد شیخی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی، با موضوع”هویت محله‌ای-شهری بر پایه کدام ساختار؟ بررسی نمونه‌ای ساختار زدایی از نظام محله‌ای در بافت‌های تاریخی” سخنرانی می کنند.

گفتنی است، دکتر هادی پندار، عضو هیئت علمی دانشگاه هنر و دبیر نشست با همراهی دکتر علی غفاری، عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی و همچنین سخنرانان نشست، به تحلیل و بررسی در خصوص رویکرد و نقش سازمان زیباسازی در هویت سازی محله‌ای در شهر تهران خواهند پرداخت.

علاقه‌مندان به شرکت در این نشست می‌توانند یک شنبه ۲۳ تیر ماه از ساعت ۱۴:۳۰ الی ۱۸:۰۰ به پژوهشکده فرهنگ و هنر و معماری واقع در خیابان انقلاب، نرسیده به چهار راه ولیعصر، نبش خیابان مظفر جنوبی، تالار فرهنگ و هنر مراجعه کنند.

شرکت در این سلسله نشست‌ها برای عموم آزاد و رایگان است و به شرکت کنندگان در نشست گواهینامه حضور اعطا می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن