ورزشی

انتخابات ۲ ماه دیگر برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی کفاشیان، رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل ایران درباره اصلاحات اساسنامه فدراسیون فو‌تبا‌ل، گفت: اساسنامه فدراسیون با نظر کارشناسان بررسی می‌شود و درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

 

وی در پاسخ به سوالی درباره بحث سرپرستی فدراسیون فو‌تبا‌ل که در روزهای اخیر مطرح شده است، بیا‌ن‌ کرد: مجمع فدراسیون فو‌تبا‌ل این مساله را به هیات رییسه فدراسیون واگذار کرده و بر این اساس ما با تاخیر انتخابات را برگزار می‌کنیم.

 

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل ایران ا‌دا‌مه‌ داد: مجمع فدراسیون بنا بر اختیاراتی که به هیات رییسه داده، مقرر شد انتخابات ۲ ماه دیگر برگزار شود و بر این اساس انتخابات برگزار خواهد شد. چهار سال پیش هم با همین اساسنامه با ۲ ماه تاخیر انتخابات برگزار شد. بهترین روش به نظر من این است که کاندیداها خودشان را آماده کنند و فعالیت‌شان را جهت انتخابات آغاز کنند.

 

رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل در ادامه درباره انتخابات این فدراسیون، خاطر‌ نشان کرد: یک گروه سه نفره بر صلاحیت نامزدها نظارت می‌کند و در روز انتخابات هم رییس فدراسیون هیچ رای تاثیرگذاری ندارد،‌ بلکه دبیرکل فدراسیون به عنوان دبیر، مجمع انتخاباتی فدراسیون را اداره خواهد کرد و در نهایت رییس فدراسیون انتخاب خواهد شد.

 

 براساس بند ۴ ماده ۲۱ اساسنامه فدراسیون فوتبال، رییس مجمع مسوولیت اداره مجمع را بر عهده خواهد داشت.

 

کفاشیان هم‌چنین درباره مناقشه ایران و عربستان نیز، اظها‌رکرد: AFC دو ماه زمان داده تا دو کشور به توافق دست یابند. اگر عربستان و ما به توافق نرسیدیم، باید در کشور سوم به میدان برویم که در این صورت با نمایندگان‌مان در لیگ قهرمانان آسیا صحبت می‌کنیم و اگر اعتراضی وجود داشته باشد در آن صورت آن را به AFC اعلام می‌کنیم.

 

او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود در مذاکرات با AFC نمایندگان ما گفته‌اند که حق با عربستان است و همین موضوع دستاویزی برای سعودی‌ها شده است، تاکید کرد: ما گفتیم حق با قانون است و قانون می‌گوید که سیاست جایی در ورزش ندارد. مسئولان نباید سیاست را در مسابقات دخالت دهند. سعودی‌ها مدعی شده‌اند که در ایران امنیت ندارند و فدراسیون فو‌تبا‌ل و وزارت ورزش و جوانان تضمین می‌دهند که آنها در ایران امنیت خواهند داشت. اگر AFC رای به برگزاری بازی در کشور سوم بدهد بدعت بدی را گذاشته و به نوعی اساسنامه خودش را نیز اجرا نکرده است.

 

کفاشیان همچنین در مورد حضور کارلوس کی‌روش در ایران و بحث‌های همیشگی بر سر ماندن یا نماندن او و پیشنهادهایی که از کشورهای عربی می‌رسد، گفت: در مورد پیشنهادهایش از خودش سوال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن