شورای شهر

رقم نجومی جرایم رانندگی تهرانی ها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد دنیامالی در دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای شهر تهران در تذکرات پیش از دستور اظهار داشت: از همکاران خود تقاضا می‌کنم به موقع تشریف بیاورند و علیرغم تذکراتی که در خصوص تأخیر حضور اعضای شورای شهر در جلسه علنی داده شده است ولی متأسفانه جلسات با یک ساعت تأخیر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: ما کلی طرح و لوایح داریم که باید بررسی شود. با تأخیرهایی که صورت می‌گیرد ولی برای اینکه مشکلی از شهر را عنوان کنیم ۲ تا ۳ دقیقه مهلت حرف زدن در صحن داده می‌شود لذا باید تدبیری در این خصوص انجام شود.

دنیامالی با اشاره به اینکه ۲۰ ماه بیشتر از چهارمین دوره شورای اسلامی شهر تهران باقی نماینده است، گفت، دوستان هنگامی که تازه آمده بودند بحث‌ها و ایده‌هایی را مطرح می‌کردند که هنوز ۲۰ درصد از مباحث نیز به نتیجه نرسیده است و باید وقت بیشتری در این خصوص بگذاریم چرا که جلسه علنی و رسمی شورا از نظر قانونگذاری اهمیت بیشتری دارد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران درباره گزارش پلیس راهور تهران اظهار داشت: پلیس راهور گزارش مقایسه سال ۹۲ و ۹۳ را منتشر کرده است که البته باید از زحمات پلیس راهنمایی و رانندگی تقدیر کرد.

وی گفت: واقعیت این است که آمار تخلفات در سطح شهر تهران بسیار بالاست و بر اساس گزارش پلیس راهور در سال ۹۲ و ۹۳ شهروندان تهرانی ۳۸۲ میلیارد تومان جریمه شده‌اند که از دولت تقاضا داریم بر اساس قانون ۶۰ درصد از درآمدهای جریمه را به شهرداری‌ها پرداخت کنند.

دنیامالی یادآور شد: در خیلی از چهارراهها عوامل پلیس راهور به صورت دستی چراغ‌ها را مدیریت می‌کنند ولی دوربین‌ها برای مردم ثبت تخلف می‌کند که حتی اگر برای ۱۰ هزار نفر نیز این اتفاق بیفتد حق شهروندان را ضایع می‌کنند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای شهر تهران گفت: ما فقط در سال ۹۳ حدود ۴ میلیون تخلف داشتیم که تسلیم به راننده شده است و ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تخلف نیز الصاقی بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن