اجتماعی و فرهنگی

آلودگی هوای تهران شدت گرفت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین با توجه به اطلاعات دریافتی از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای سطح شهر تهران، به آگاهی وضعیت کیفی هوای تهران امروز به دلیل غلظت بیش از حد مجاز ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون، در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

محمد رستگاری معاون نظارت و پایش حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: با توجه به تداوم پایداری هوا تا اواخر روز سه شنبه دبیرخانه کار گروه کاهش آلودگی هوای استان تهران بر اساس شیوه نامه‌های مرتبط از ادارات کل آموزش و پرورش شهر تهران و شهرستان‌های استان درخواست کرده تا از انجام فعالیت‌های بدنی در زنگ ورزش مدارس جلوگیری به عمل آورند.

وی با توصیه به افراد مبتلا به بیماری­‌های قلبی و ریوی، سالمندان ،کودکان و بانوان باردار جهت خودداری از فعالیت­‌های غیرضروری در فضای باز، افزود: از اورژانس تهران نیز درخواست شده آمادگی لازم جهت خدمت رسانی به شهروندان را داشته باشند.

رستگاری به ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه استان در طی روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته اشاره کرد و اظهار داشت: همچنین از اداره کل ورزش و جوانان و سازمان تربیت بدنی شهرداری نیز درخواست شده اطلاع رسانی لازم برای کاهش هرگونه فعالیت شدید بدنی و ورزش همگانی در محیط های باز را انجام پذیرد.

به گزارش فارس،با توجه به اطلاعیه شماره ۷۹ سازمان هواشناسی این شرایط تا پایان روز سه شنبه ادامه خواهد داشت. از این‌رو توصیه‌های بهداشتی به شرح ذیل جهت حفظ سلامت شهروندان اعلام می‌گردد:

-کاهش تردد و فعالیت افراد دارای بیماری های زمینه ای از جمله بیماران قلبی و ریوی و افراد سالمند در فضاهای باز

-عدم تردد غیر ضروری در معابر برای کلیه افراد به ویژه سالمندان و کودکان

-پرهیز از انجام فعالیتهای شدید بدنی و فعالیت‌های ورزشی در فضای باز

-مراقبت از کودکان و خردسالان ( در سنین مهد کودک ، پیش دبستانی و دبستان ) به منظور کاهش تردد و حضور در فضای باز

-عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی تا حد امکان

-عدم هرگونه فعالیت که موجب تشدید آلایندگی هوا گردد نظیر سوزاندن ضایعات ،عملیات قیرکاری،تردد با وسایط نقلیه معیوب

-دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن