شورای شهر

حقانی: خطر تله‌کابین توچال را تهدید می‌کند/ مردم چوب سوءمدیریت را می‌خورند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد حقانی در تذکرات پیش از دستور دویست و هشتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: نباید حضور شورایاری ها و دبیران آنها در جلسات شورای شهر جنبه نمایشی داشته باشد. این افراد باید بیایند و از مشکلات محله خود بگویند.

وی افزود: تله‌کابین توچال بیش از ۴۰ سال قدمت دارد که ۵ ایستگاه آن قبل از انقلاب توسط فرانسوی‌ها ساخته شد و ایستگاه ۵ تا ۷ آن نیز پس از انقلاب ساخته و به بهره‌برداری رسید.

حقانی ادامه داد: اکثر دستگاه‌های تله‌کابین توچال فرسوده هستند و احتمال خطر وجود دارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ۱۳ درصد تله‌کابین توچال مربوط به شهرداری تهران است، گفت: اردیبهشت سال گذشته اتفاقی در چرخ و فلک پارک ارم افتاد که ۳ دختر جوان زمین‌گیر شدند.

وی گفت: مردم دارند چوب سوء  مدیریت ما را می‌خورند. نباید اجازه دهیم مشکلی به‌وجود بیاید و بعد به دنبال حل آن باشیم.

حقانی بیان داشت: مردم برای تهیه بلیت تله‌کابین بیش از یک ساعت و نمی در صف هستند. ایستگاه هفتم تله‌کابین توچال که پیست اسکی نیز دارد دچار مشکلاتی است که باید با تغییر مدیریت آن اصلاح شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: در روز جمعه ۲۲ آبان با توجه به اینکه ظرفیت تله‌کابین توچال هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر است، ولی ۵ هزار بلیت به فروش رسید. مردم در ایستگاه ۵ با مشکلات عدیده‌ای مواجه شدند.

وی گفت: با توجه به اینکه تله‌کابین توچال بزرگ‌ترین ارتفاع را دارد و طول آن نیز در قاره آسیا دوم است، در صورتی که اتفاقی بیفتد، تبدیل به یک فاجعه بزرگ می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا