اجتماعی و فرهنگی

آمادگی استانداری تهران برای زیباسازی «نجف»

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسین هاشمی در دیدار با استاندار نجف که با حضور هیئت عالی رتبه ای از مقامات استانی نجف برگزار شد، با بیان اینکه جمهوری اسلامی در عین تحمل تحریم های ظالمانه از کمک به کشور دوست و برادر مثل عراق غافل نشد، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در یک دهه گذشته سخت ترین تحریم ها را تجربه کرد و با محدودیت های جا به جایی های بانکی و همچنین کاهش شدید قیمت نفت مواجه شد اما ملت ایران نه تنها با اراده در برابر هجمه ها ایستاد و با دور زدن تحریم ها مسیر توسعه را ادامه داد بلکه همزمان کمک به کشورهای دوست از جمله عراق را نیز از یاد نبرد.

 

وی با تاکید بر اینکه توطئه ی عظیمی برای کشور و ملت عراق توسط قدرت های بزرگ اندیشیده شده بود افزود: انسان باید بسیار ساده اندیش باشد که فکر کند گروهی مانند داعش با این همه امکانات پیشرفته نظامی از پشتیبانی و حمایت قدرت های بزرگ برخوردار نیست . با این حال وقتی نجف و کربلا توسط داعش تهدید شد رئیس جمهور ایران با قاطعیت اعلام کرد که ما اجازه ی چنین کاری را نمی دهیم و این تاثیر زیادی در خنثی شدن توطئه بزرگ داعش داشت .

 

رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان تهران گفت: داعشی ها بالاترین و مدرن ترین آموزش های نظامی را دیده بودند و با آمادگی کامل وارد جنگ در عراق شدند، اما موضع مدبرانه رهبر معظم انقلاب و اخطار رئیس جمهور ایران و موضع گیری شجاعانه مرجع بزرگ آیت الله سیستانی در عراق تاثیر زیادی در مقاومت در برابر پیشرفت داعش داشت و ان شاالله به زودی شاهد اخراج کامل داعش از سرزمین عراق خواهیم بود .

 

هاشمی با تاکید بر آمادگی کامل استانداری تهران برای کمک به زیباسازی شهر نجف گفت: بنده مانند بقیه ایرانیان نسبت به شهر نجف علاقه ی ویژه ای دارم این شهر به علت حضور مزار امام علی (ع) از اهمیت خاصی برخوردار است و وجب به وجب این شهر باید از نظافت کامل برخوردار و در شان نام حضرت علی باشد. ما برای کمک به پیشرفت و زیباسازی شهر نجف در هر بخشی که مد نظر مسئولین شهر و استان نجف باشد آمادگی کامل داریم.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تشکر از ملت و دولت عراق برای مهمان نوازی در اربعین سال گذشته اظهار داشت: سال گذشته مراسم اربعین اباعبدالله با عظمت و شکوه خاصی برگزار شد و دنیا را مات و مبهوت کرد و شاید این عظمت کاستی هایی که در برگزاری مراسم وجود داشت را نیز پوشاند که البته در این مراسم باشکوه و منظم نقش مردم عراق و مهمان نوازی آنان را نباید نادیده گرفت.

 

استاندار تهران افزود: سال گذشته بعد از اربعین ، بنده با همراهی وزیر کشور حدود ۴۸ ساعت در عراق بازدید داشتیم و کوشیدیم تا مشکلات واقعی را از زبان مسئولان عراقی بشنویم و این موضوع کمک زیادی برای کم شدن مشکلات مراسم امسال است به گونه ای که در استانداری تهران از هم اکنون تدارکات لازم برای اجرای مراسم امسال آغاز شده و ان شالله با کمک دوستان عراقی مراسم امسال باشکوه تر و منظم تر از سال گذشته برگزار خواهد شد .

 

در این دیدار استاندار نجف نیز ضمن تسلیت ایام عزاداری اباعبدالله حسین(ع) به ملت و دولت ایران و ابراز خوشحالی از دیدار با استاندار تهران، روابط ایران و عراق را روابطی ریشه دار خواند و گفت: تهران و نجف از روابط قدیمی و تاریخی برخوردارند و ما امیدواریم بتوانیم از پیشرفت هایی که در ایران و تهران به وجود آمده است استفاده و روابط فیمابین را برای انتقال تجربیات به عراق گسترده تر کنیم.

 

جواد حسین الیاسری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران کمک های زیادی به کشور عراق در حوزه های مختلف از جمله مبارزه با تروریسم کرده است افزود : اوضاع اقتصادی عراق به خاطر جنگ چندان مساعد نیست و در این شرایط کمک های ایران برای عراق بسیار مهم و حیاتی است.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، استاندار نجف با اشاره به مراسم شکوهمند اربعین سال گذشته گفت: مردم عراق در سال گذشته نه تنها خانه خود بلکه خانه دل خود را در اختیار زوار اباعبدالله قرار داده بودند و امسال نیز امیدواریم با هماهنگی های بیشتری بین مسئولین عراقی و ایرانی و آمادگی های بیشتر، مشکلات را کمتر و مراسمی در خور عظمت اربعین حسینی برگزار کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا