اجتماعی و فرهنگی

نمایشگاه حادثه منا در نمایشگاه عطر سیب تشکیل شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت‌الاسلام امرودی در نشست خبری سیزدهمین نمایشگاه عطر سیب اظهار داشت: ما امسال ۳ نمایشگاه عمده با محوریت فعالیت‌های فرهنگی داریم.

وی توضیح داد: نمایشگاه اول، نمایشگاه عکس و تصویر است که امکانات آن در اختیار هیئت‌های مذهبی قرار می‌گیرد.

امرودی افزود: نمایشگاه دیگر، حج عاشورایی است که با محور قرار دادن کعبه و حوادث تلخ منا تشکیل شده است.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران اضافه کرد: اربعین حسینی متشکل از بسته‌های فرهنگی درباره عاشورا، عنوان نمایشگاه دیگر است.

وی تصریح کرد: ما بهترین تعزیه‌های سطح شهر تهران را دعوت کرده‌ایم که ۱۰ روز در این نمایشگاه اجرا داشته باشند. همچنین از گروه‌های تئاتر خیابانی نیز دعوت شده است.

امرودی با اشاره به حضور مبلغان مذهبی در نمایشگاه امسال عنوان کرد: نسیم بهشت و حضور مبلغان ارزشمند زمینه‌ای فراهم آورده تا فضای مشورتی برای همه هیئت‌های مذهبی ایجاد شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران زیارت مجازی عتبات عالیات را از دیگر برنامه‌های ویژه نمایشگاه امسال خواند و اظهار کرد: مردم از طریق این امکانات می‌توانند اماکن مذهبی عراق و مشهد را زیارت کنند.

وی گفت: در نمایشگاه امسال همچنین بر حفظ وجه مردمی تاکید ویژه‌ای شده است. سازمان‌های مردم نهاد بسیاری دعوت شده‌اند، به ویژه حضور دانش آموزان در این نمایشگاه ویژه است.

امرودی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به ایجاد غرفه نذر فرهنگی در قالب نذر اذان اشاره و خاطرنشان کرد: ما بر اساس طرحی زمینه‌ای را فراهم کردیم که در ۲ هزار و ۷۰۰ نقطه از تهران به شعاع میدانی ۱۰۰ متر اذان پخش کنیم. در نذر اذان مردم به ما مراجعه کرده و اعلام نذر می‌کنند که بر اساس مدت معین صدای اذان از پشت بام خانه‌یشان پخش شود.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران توضیح داد: کارشناسان پس از ثبت نذرها، محل را بررسی کرده و اگر در نزدیکی آن پخش اذان وجود نداشته باشد، این موسسه فرهنگی با استقرار امکانات مورد نظر، این نذر را ادا می‌کند.

امرودی در خاتمه اذعان کرد: سال گذشته بیش از ۲۱ هزار هیئت، تکیه و… حمایت شدند و امسال پیش‌بینی ما این است که آمار ما به مراتب بیش از این عدد باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا