اجتماعی و فرهنگی

بررسی نوع آلودگی موجود در ریزگردهای خوزستان آغاز شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین خسرو صادق نیت درباره نوع ‌آلودگی های موجود در گرد و غبار و ریزگردهایی که اخیراً در خوزستان و غرب کشور شایع شده توضیح داد:‌ نمونه‌گیری از ریزگردها انجام شده و گروهی از استادان دانشگاه علوم پزشکی اهواز مشغول بررسی آ‌لودگی های موجود در این ریزگردها هستند.

وی ادامه داد: در مورد کلیت این ریزگردها اطلاعاتی داریم اما اینکه به طور خاص بگوییم این ریزگردها حاوی چه موادی هستند و چه عوارضی دارند، نیاز به زمان دارد و به همین علت مشغول بررسی و مشاوره با کارشناسان این حوزه هستیم و بعد از اینکه به نتیجه نهایی رسیدیم، نتایج اعلام عمومی می شود.

وی گفت:‌ در برخی گزارشها اعلام شده بود که ریزگردها حاوی سیلیس هستند،‌این موضوع عجیبی نیست چون سیلیس به مقدار زیادی در خاک وجود دارد و یکی از شایعترین مواد موجود در خاک مناطق درگیر است که البته از این نظر فعلاً نگرانی جدی نداریم. چون عوارض این ماده در مواجهه کوتاه مدت خودنمایی نمی‌کند و عوارض آن بعد از ۱۰ یا ۲۰ سال بروز می‌کند.

وی افزود: فعلاً نگران سلیس موجود در ریزگردهای خوزستان و سایر استانهای غربی نیستیم، نگرانی ما مواد دیگری است که مشغول بررسی آنها هستیم و بعد از قطعی شدن، اعلام می‌کنیم. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن