اجتماعی و فرهنگی

پیگیری جدی محیط زیست برای واردات چوب

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه ابتکار اظهار کرد: اخیرا آخرین جلسه در خصوص واردات چوب برگزار شد؛ به طوریکه به طور جدی پیگیر موضوع هستیم و با صنف مربوط به واردکنندگان، صنف چوب و کاغذ کشور، وزارت جهادکشاورزی، وزارت صنایع و سازمان جنگل‌ها جلسات مشترکی برگزار می‌شود.

 

وی افزود: پیگیر موضوع واردات چوب بوده و در این قضیه بسیار جدی هستیم و امیدواریم به زودی بتوانیم تمام زمینه‌های لازم برای واردات چوب و جایگزینی آن با برداشت‌هایی که از جنگل‌های طبیعی می‌شود را داشته باشیم.

 

مردادماه سال ۹۳ معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درخواست جالبی از فعالان عرصه چوب کرده بود. او از پیمانکاران و دست‌اندرکاران صنایع چوب درخواست کرده بود که به عنوان یک ایرانی و برای حفظ سرمایه‌های ملی در تولید محصولاتشان از چوب درختان جنگل‌های کشور استفاده نکنند.

 

او در کنار این درخواست، خبر دیگری را هم رسانه‌ای کرده بود. خبر مورد بحث این است که "به گفته رئیس سازمان محیط‌ زیست در حال حاضر برای حفاظت از جنگل‌های شمال کارگروهی تخصصی در معاونت طبیعی سازمان محیط‌زیست تشکیل شده که بخش مهمی از فعالیت‌های این گروه به حفاظت از جنگل‌های شمال و بلوط زاگرس اختصاص دارد".

 

نکته قابل توجه این است که حفاظت و نظارت بر بخش اعظمی از جنگل‌های کشور برعهده سازمان جنگل‌ها و مراتع است و ابتکار در این خصوص اظهار کرده که سازمان محیط‌زیست در خصوص حفاظت از جنگل‌ها به کمک سازمان جنگل‌ها آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن