اجتماعی و فرهنگی

برگزاری همایش هزار نفری دوچرخه سواری با حضور رییس سازمان ورزش شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، همایش بزرگ دوچرخه سواری در راستای تحقق شعار آسمان آبی و زمین پاک و به منظور توسعه ورزش همگانی در پایتخت با حضور رضایی رییس و مشهدی‌یاری و علی‌عسگری به ترتیب مدیران تفریحات و روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری، ملکی شهردار، قندهاری معاون اجتماعی و فرهنگی و مهریزی مدیر تربیت‌بدنی منطقه ۱۲ شهرداری باهمکاری بسیج و با حضور هزار دوچرخه‌سوار در رده‌های سنی مختلف به میزبانی منطقه ۱۲ برگزار شد.

 

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در حاشیه برگزاری این همایش گفت: امروز یکی از مهم‌ترین اهداف ما همگانی‌کردن ورزش در مناطق ۲۲گانه تهران است و بنابر بر تاکید دکتر قالیباف به اجرای برنامه‌های ورزشی در منطقه ۱۲، به این منطقه نگاه ویژه داریم.

 

محمد رضایی با بیان اینکه ترافیک شهری در کنار سایر معایب زندگی در شهرهای بزرگ یک معضل اساسی به شمار می‌ورد، افزود: اگر ما بتوانیم استفاده از دوچرخه را جاگزین سایر وسایل نقلیه کنیم، نه تنها شرایط حضور شهروندان در عرصه ورزش را فراهم آورده‌ایم بلکه به کاهش آلودگی هوا و حفظ محیط زیست نیز کمک کرده‌ایم.

 

توجه به تمام سلایق برای اجرای برنامه های ورزشی

معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه ۱۲ شهرداری نیز در مورد برگزاری این همایش گفت: هدف از برپایی همایش دوچرخه سواری ایجاد انگیزه در شهروندان برای ورزش کردن است چراکه امروز فقر حرکتی به دلیل زندگی در آپارتمان و رشد تکنولوژی سیر صعودی به خود گرفته است.

 

قندهاری با بیان اینکه استقبال شهروندان از برنامه های ورزشی بسیار بالا بوده است، اظهار کرد: برآنیم با برنامه ریزی منسجم، جشنواره ها و همایش های ورزشی متنوع را برای سنین و سلایق مختلف در دوبخش آقایان و بانوان برگزار کنیم.

 

شرکت کنندگان در همایش دوچرخه سواری منطقه ۱۲ مسیر میدان قیام تا مدرسه نواب را رکاب زدند.

 

*رییس سازمان ورزش شهرداری تهران مسیر همایش را به همراه شرکت کنندگان رکاب زد.

 

*مسن‌ترین رکاب‌زن ۷۲ سال و جوان‌ترین رکاب‌زن ۵ سال داشتند.

 

*به قید قرعه به ۱۰۰ تن از شرکت‌کنندگان جوایزی ورزشی اهدا شد.

 

همایش بزرگ دوچرخه سواری روز ششم شهریورماه به میزبانی منطقه ۱۲ برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا