اجتماعی و فرهنگی

ماجرای تنبیه‌بدنی دانش‌آموز توسط مدیر/مدیر مدرسه عزل شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد دیمه‌ور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «حساسیت آموزش و پرورش روی تنبیه‌بدنی دانش‌آموزان چگونه است؟»، اظهار داشت: روی تنبیه بدنی خیلی حساسیم و این کار مربوط به قرون وسطی است؛ از تنبیه‌بدنی بدتر، تحقیر و توهین به دانش‌آموز است زیرا با تنبیه‌بدنی دانش‌آموز لطمه جسمی می‌بیند اما تحقیر و توهینۀ، شخصیت دانش‌آموز را خدشه‌دار می‌کند.

وی افزود: به شدت روی تنبیه بدنی حساس هستیم و از تمام خانواده‌ها و همکاران در خانه و مدرسه تقاضا می‌کنیم این کار انجام نشود، زیرا ابزار تربیت به هیچ وجه این نیست و ضد تربیت است؛ تربیت با صحبت و لطف است و روش انبیا و پیامبران الهی همین محبت است.

دیمه‌ور با اشاره به برخورد با یک مورد تنبیه‌بدنی دانش‌آموز در استان هرمزگان، تصریح کرد: یک مورد تنبیه‌بدنی در استان هرمزگان گزارش شد که مدیر مدرسه‌ای، دانش‌آموزی را تنبیه کرده بود و وقتی خبر رسید سریعاً مدیر مدرسه عزل شد و پرونده او به هیأت تخلفات اداری ارسال شد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش افزود: از آموزش و پرورش استان هرمزگان تشکر می‌کنم که به موقع اقدام کردند و از آنها خواستیم پرونده این معلم خاطی را به قوه قضائیه هم ارسال کنند.

وی ادامه داد: این کار یک جور جرم هم تلقی می‌شود زیرا تنبیه بدنی یعنی کودک آزاری و جرم؛ بنابراین با هیچ کسی در این مورد تعارف نداریم. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن