اجتماعی و فرهنگی

بدهی ۹هزار میلیارد تومانی کارفرمایان به تامین اجتماعی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر سید تقی نوربخش در مراسم انتخاب مدیرعامل جدید شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) که از سوی هیات مدیره آن انتخاب شد، گفت: شستا مجموعه‌ای برای ایجاد ارزش افزوده و صیانت از منابع مالی کارگران از سال ۱۳۶۷ فعالیت خود را در کشور شروع کرد.

 

وی اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید برای نخستین بار انتخاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از سال ۱۳۵۴ به بعد از بدنه این سازمان انجام شد.

 

نوربخش مهمترین تولید سازمانهای بیمه گر اجتماعی را امنیت اجتماعی عنوان کرد و گفت: مهمترین برند در هر سازمانی اعتماد میان بیمه شدگان و سازمان است.

 

وی افزود: پس از خدشه دارشدن به اعتماد بیمه شدگان در چند سال گذشته؛ مسئولیت ما در دو سال گذشته احیای اعتماد بود که خوشبختانه توانستیم گام های ارزشمندی در این زمینه برداریم.

 

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی بدون یک روز وقفه پرداخت شده و این افتخار بزرگی برای این سازمان محسوب می شود.

 

وی با اشاره به کاهش قیمت نفت و دیگر مشکلات اقتصادی در دو سال گذشته، گفت: شرکتهای سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیز با مشکلات متعددی مواجه شدند.

 

وی مشکلات یادشده را در زمینه متوقف شدن برخی از پروژه های عمرانی و رکود در تولید فولاد، سیمان و دارو ذکر کرد و گفت: این مسائل عرصه را برای فعالیت اقتصادی پرتفوی شستا سخت کرد اما شستا توانست خود را در این شرایط به گونه ای حفظ کند که شاید بسیاری از هلدینگ‌ها نتوانستند.

 

نوربخش مطالبات قطعی و برآوردی سازمان تأمین اجتماعی از کارفرمایان را۸ تا ۹ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این سازمان می تواند به شکل قانونی این مطالبات را جذب کند اما هدف این نیست که خط تولید کارگاهها تعطیل شود.

 

وی با اشاره به اینکه تصمیمات خوبی در سازمان تامین اجتماعی و شستا طی دو سال گذشته اتخاذ شده است، گفت: در دولت تدبیر و امید با اعتماد به مدیران سازمان تامین اجتماعی مدیریت این مجموعه به خود آن واگذار شد.

 

نوربخش گزینش سیدمحمدرضا آیت اللهی را به عنوان مدیرعامل جدید شستا که توسط هیات مدیره این مجموعه انتخاب شد را به مدیران شستا تبریک گفت و افزود: این انتخاب هم از بدنه خود شستا انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن