اجتماعی و فرهنگی

تامین اجتماعی در حوزه سرمایه‌گذاری برند قابل اعتمادی است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  بنابر اعلام سازمان تامین اجتماعی، فرشید یزدانی در نمایشگاه صندوق‌های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی افزود: بنگاه‌های تحت مالکیت سازمان تامین اجتماعی در واقع حجم گسترده‌ای از پس‌انداز بیمه‌شدگان این صندوق بیمه‌ای است.

وی تصریح‌کرد: در حالت نورم جهانی صندوق‌ها را به بنگاه‌داری تشویق نمی‌کنند، ولی با توجه به شرایط اقتصادی در ایران صندوق‌های بیمه‌ای در حالت اجبار قرار گرفته و به بنگاه‌داری روی آوردند.
دبیر شورای عالی راهبردی برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی اظهارکرد: ضعف‌های بازار سرمایه و محدودیت‌های سرمایه‌گذاری از جمله عوامل ورود صندوق‌های بازنشستگی در ایران به مباحث بنگاه‌داری است.
یزدانی ادامه داد: در این حالت سرمایه‌گذاری صندق‌های بازنشستگی باید به سمت بنگاه‌داری‌های کلان پیش رفته و از بنگاه‌داری کوچک اجتناب کند.
وی گفت: اساساً مدیریت صندوق‌های بیمه‌ای کمتر باید درگیر مباحث سرمایه‌گذاری باشند بلکه بیشتر تمرکز را روی مباحث بیمه‌ای قرار داده و مکانیزم و سازوکار ارائه خدمات بیمه‌ای را تجزیه و تحلیل کنند و با سرمایه‌گذاری در کنار آن به ارائه خدمات اجتماعی بپردازند.
وی افزود: با توجه به موارد مذکور خروج از بنگاه‌داری بنگاه‌های کوچک گام درستی است و این موضوع به نوعی تقویت بخش خصوصی هم محسوب می‌شود.
مشاور هیات‌مدیره سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه  واگذاری بنگاه‌های کوچک به بخش خصوصی می‌تواند در اداره بهینه این بنگاه‌ها تاثیرگذار باشد، اظهار داشت: اساساً بنگاه‌داری کلان باید در دستور کار صندوق‌های بیمه‌ای قرار گیرد و متعاقباً صندوق‌ها در این راستا دارای کارکردهای بهتری بوده و پس‌اندازهای کلان را در اختیار داشته باشند و طبعاً خدمات بیمه‌ای و درمانی بهتری را ارائه کنند.
یزدانی ادامه داد: قطعا اگر صندوق‌ها به سرمایه‌گذاری در بنگاه‌های کلان اقتصادی تمایل داشته باشند با سرمایه‌های گسترده‌تری روبرو می‌شوند و در حوزه ارتباطات تجاری بین‌المللی اعتماد بیشتری را برای سرمایه‌گذاری خارجی جلب می‌کند.
وی ایجاد و حفظ ار تباط  زنجیره ارزش بین مجموعه‌های سرمایه‌گذاری صندوق‌ها  را یکی از بهترین کارکردها در این فضای نمایشگاهی دانست و افزود: امیدوارم حرکت مورد نظر نهایتاً منجر به هم‌افزایی در این حوزه‌ها شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن