مدیریت شهری

فرامین رهبری برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز به جد پیگیری می شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید حسین هاشمی در حاشیه جلسه ستاد اجرایی خدمات سفرهای استان تهران و در جمع خبرنگاران گفت: مقام معظم رهبری بسیار دقیق مسایل زیست محیطی را مطرح کردند، استانداری تهران هم در یک سال و نیم گذشته فرامین مقام معظم رهبری را دقیق اجرایی کرده است و بسیاری کارها آغاز شده اما فرمایشات ایشان وظیفه ما را سنگین‌تر کرد تا تلاش بیشتری داشته باشیم.

وی افزود: باید نسبت به جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف زمین های منابع طبیعی قاطعیت بیشتری داشته باشیم و این کار در استان تهران دنبال می شود؛ با توجه به اینکه زمین در استان تهران از ارزش افزوده بالایی برخوردار است اقدامات غیرمجاز بیشتر است بر همین اساس وظیفه سنگین تری داریم و باید با دقت بیشتری کار کنیم.

استاندار تهران در خصوص واژه کوه‌خواری که رهبری معظم انقلاب در صحبت های خود مطرح کردند نیز گفت: باید مطابق فرمایشات ایشان به حفظ ارتفاعات بالای ۱۸۰۰ متر توجه ویژه ای داشته باشیم. رهبری کلمه کلیدی «جرم» درخصوص ساخت و سازهای غیر مجاز مطرح کردند که امیدواریم با همکاری قوه قضاییه در کشور و به ویژه استان تهران با قاطعیت کمک کنیم این تخلفات در قالب جرم تلقی شود که قوه قضاییه بتواند قاطع‌تر برخورد کند تا از لطمه و آسیب حوزه منابع طبیعی جلوگیری کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن