شورای شهر

نبایداجازه دهیم شورای اول تکرار شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین پرویز سوروری در یکصد و سی و سومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره اقدام حکیمی‌پور عضو دیگر شورا مبنی بر ترک جلسه اظهار داشت: امروز با اقدام این عضو شورای شهر بدعت بدی گذاشته شد و با این کار نشان دادند هر جا نظرمان مخالف با رئیس شورا بود باید جلسه را ترک کنیم که این رفتار درستی نیست.

وی با طرح سوالی مبنی براینکه فلسفه انتخاب رئیس و هیات رئیسه در جلسه شورا چیست؟ گفت: در مجلس شورای اسلامی نیز نمایندگان با موضوعات مختلف مخالفت‌هایی دارد ولی در نهایت فصل‌الخطاب رئیس آن جلسه است و اگر ما به رئیس و هیات رئیسه جلسه احترام نگذاریم فلسفه ایجاد آن از بین می‌رود.

سروری با اشاره به اینکه فرایندی که در شورا طی می‌کنیم نباید تکرار شورای اول باشد گفت: در ۱۵ سال گذشته نیز رویه بررسی لایحه بودجه شهرداری تهران به همین شکل که امروز برگزار شده است بوده. در سال گذشته نیز این موضوع با ریاست آقای مسجدجامعی در شورای اسلامی شهر تهران و مخالفت حکیمی‌پور مبنی بر نبود آقای قالیباف مطرح شد که نهایتا نیز در آن سال معاونین شهردار در جلسه حضور یافتند و بودجه به تصویب رسید و ادامه روند ترک جلسه شایسته و در شان اعضای شورا نیست.

در ادامه پرویز سروری در واکنش به اظهارات محسن سرخو مبنی بر عملکرد بسیج اظهارداشت: بسیج ستون امنیت و اقتدار کشور است و امروز با الگوگیری از بسیج است که استقلال خود را حفظ می‌کنیم.

وی ادامه داد: اظهارات آقای سرخو سوالی را در اذهان به وجود می‌آورد که آیا بسیج ولایتی است یا دولتی. در دولت گذشته نیز آیا همین نظر را داشته‌اید که بسیج در مقابل اقدامات دولت قرار نگیرد؟

سرخو ادامه داد: آیا بسیج باید بر موافق دولت باشد تا دولت به شهرداری پول بدهد؟ اگر نقدی به دولت است به معنای نپذیرفتن دولت نیست بلکه ما به تیم مذاکره اعتماد داریم و نقد نیز کرده‌ایم بنابراین باید صریح و شفاف گفته شود که بسیج شهرداری در کجا مخالف مواضع دولت عمل کرده است و این موضوع باید عنوان شود با توجه به اینکه امسال هیچ افزایشی را برای بودجه سازمان بسیج شهرداری تهران در نظر نگرفتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن