شورای شهر

گزارش جلسه یکصدوبیست و هشتم شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در سخنان پیش از دستور خود در جلسه یکصد و بیست و هشتم شورای اسلامی شهر تهران که امروز یک شنبه ۱۲ بهمن ماه سال ۹۴ برگزار شد ضمن تقدیر از هئیت دولت گفت: من از رئیس جمهور و هیئت دولت به خاطر همکاری خوبی که در جهت  برگزاری انتخابات محلی  شورایاری های شهر تهران  انجام داده اند تشکر می کنم.

وی همچنین به نشست هایی که با  وزیر کشور در این رابطه برگزار شده است  اشاره کرد و ادامه داد: وزیر کشور نیز طی سخنانی در اواخر هفته گذشته موضوع خود را اعلام کردند که امیدواریم با این همکاری خوب انتخابات شورایاری ها انجام پذیرد.

احمد حکیمی پور، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در سخنان پیش از دستور این جلسه به موضوع شورایاری ها اشاره کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون استقبال خوبی از این انتخابات انجام شده است و با توجه به نزدیک شدن به اتمام زمان ثبت نام و مراجعه تعداد زیادی از افراد در این زمان پیشنهاد تمدید زمان ثبت نام را دارم.

اقبال شاکری، عضو شورای شهر تهران نیز به موضوع شورایاری ها اشاره کرد و گفت: بازدیدهایی که از مناطق انجام شده است نشان می­دهد تعیین حداقل سطح مدرک موجب مشکل برای حضور بسیاری از افراد شده است.

 

 

پرداخت هزینه به بازدید کنندگان از باغ موزه دفاع مقدس در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

اابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران در سخنانی به فروش بلیط بازدید از  باغ موزه دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات فرهنگی موجود؛ باغ موزه دفاع مقدس برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و ارزش های دفاع مقدس ایجاد شده است بنابراین باید برای بازدید از آن هزینه هم به مردم پرداخت کنیم.

 

وی ادامه داد: هر چند چنین هدفی در راه اندازی باغ موزه دفاع مقدس بود ولی امروز برای بازدید از بازدید کنندگان و حتی جانبازان و خانواده های شهدا چرا باید پول دریافت کنیم. باید به مردم هم هزینه پرداخت کنیم تا بیایند و با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند. این در حالی است که سالیانه هزینه قابل توجهی را برای بازدید مردم از مناطق عملیاتی و آشنا شدن آنها با فضای جبهه و جنگ پرداخت می کنیم  آن وقت برای باغ موزه دفاع مقدس باید از آنها هزینه بگیریم.

 

قناعتی تاکید کرد: اگر این باغ موزه زیر مجموعه شهرداری است باید به صورت رایگان قابل بازدید باشد و اگر به صورت دیگری اداره می شود و از شهرداری بودجه دریافت می کند باید ردیف بودجه آن حذف شده و یا بلیط خود را رایگان ارائه دهد.

 

چمران:پرواز انقلاب فراموش نشدنی است

رییس شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به آغاز سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و یادآوری آن ایام بازگشت امام خمینی ره به کشور را در سال ۵۷، پرواز فراموش ناشدنی انقلاب خواند.

مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در سخنان پیش از دستور یکصد و بیست و هشتم جلسه شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک ایام دهه فجر به یادآوری خاطرات روز دوازدهم بهمن ماه پرداخت و گفت: همه مردم ایران در چنین ساعاتی انتظار ورود امام راحل (ره) را می کشیدند و همه منتظر پرواز انقلاب بودند که به سوی تهران در حرکت بود.

وی با بیان اینکه مسئولیت سالن یک فرودگاه مهرآباد را بر عهده داشت ادامه داد: اشک هایی که از چشمان امام راحل (ره) ریزش کرد و شادی و شعفی که تمام مردم از فرودگاه تا بهشت زهرا (س) را داشته همه به خاطر داریم و این خطرات فراموش نشدنی است.

چمران ابراز امیدواری کرد تا شایستگی این را داشته باشیم که انقلاب اسلامی را که با نثار خون شهدا و تحمل سختی ها و مشکلات فراوان به دست آمده است را بتوانیم حفظ کنیم و به دست حضرت مهدی موعود (عج) بسپریم.

اقبال شاکری نیز در همین خصوص با سرودن اشعاری دهه فجر را تبریک گفت.

 وی در ادامه سخنان خود از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به خاطر برگزاری نماز جماعت در جریان برنامه مناظره که جمعه بعدازظهرها برگزار می شود تقدیر و تشکر کرد.

مجتبی شاکری عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز در همین خصوص پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد با استفاده از تمامی درس ها و عبرت ها این انقلاب را حفظ کرده و به دست صاحب آن که همانا امام عصر «عج» است برسانیم.

 

 

لزوم نظارت بر داربست ها و بالابرهای مصالح توسط سازمان نظام مهندسی

عبدالحسین مختاباد، رییس کمیته هنری شورای اسلامی شهر تهران در جریان یکصد و بیست و هشتمین جلسه  شورای اسلامی شهر تهران که یک شنبه دوازدهم بهمن ماه سال ۹۳ برگزار شد به موضوع داربست های سیدخندان اشاره کرد و گفت: داربست ها و بالابرها به مانند آلت های قتاله ای هستند که در شهر وجود دارند و هیچ نظارتی بر آنها صورت نمی گیرد.

وی خواستار حضور رئیس سازمان نظام مهندسی در شورای اسلامی شهر تهران برای پاسخگویی به این موضوع شد.

مختاباد در ادامه به وضعیت نا به سامان بخشی از محله فرحزادی اشاره کرد و گفت: متاسفانه ساکنین این محله هم نمی توانند به این بخش ها بروند که باید ساماندهی لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی در ادامه به موضوع بدهی های شهرداری اشاره کرد و اظهار داشت: شهرداری تهران باید این بدهی ها را به تفکیک مناطق به شورای اسلامی شهر تهران اعلام کند تا راهکار مقتضی توسط اعضای شورای شهر برای آن اندیشیده شود.

 

توجه ویژه به بافت های فرسوده در بودجه سال ۹۴ شهرداری

مجتبی شاکری، رییس کمیته فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران نیز در جریان برگزاری یکصدو بیست و هشتمین جلسه شورا که موضوع بودجه سال ۹۴ شهرداری نیز در دستور قرار داشت از روسای کمیسیون ها خواست تا با نگاهی ایثارگرانه بخشی از بودجه در اختیار خود را به موضوع حل مشکل بافت فرسوده اختصاص دهند.

 

وی اظهار داشت: ما سبب می شویم که ساکنین این بافت ها به دلیل وجود مشکلات به دین و انقلاب بدبین شوند بنابراین در سال آتی تصمیم جدی برای حل و فصل مشکلات بافت فرسوده گرفته شود.

 

شاکری  در ادامه با بیان اینکه شب قدر شهرداری در واقع فصل تصویب بودجه آن است گفت: این زمانی است که اعضای شورای شهر می توانند آنچه را در ذهن دارند به صورت عملیاتی درآورند.

 

وی بر لزوم افزایش قدرت نظارتی شورای شهر تهران تاکید کرد و گفت: موضوعاتی همچون سامانه اطلاعاتی، ذی حساب ها، شورایاران از جمله مواردی است که می توان با تدوین سیستم نظارتی برای آنها قدرت نظارت شورای شهر را افزایش داد.

رییس کمیته فرهنگی شورا همچنین خواستار ایجاد تعادل در بحث بودجه ریزی برای محلات مختلف شهر تهران شد.

 

افزایش قدرت نظارتی شورا در بودجه سال آتی شهرداری تهران

رحمت الله حافظی رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورا  در ادامه یکصدو بیست و هشتمین جلسه شورا  به بیان برخی از موضوعات مرتبط با بودجه تدوین شده پرداخت و بر لزوم حساسیت ویژه در تصویب مصوبات شورای شهر از کمیسیون بودجه خواست تا لایحه بودجه را به صورت فرم های کامپیوتری ارائه دهند که مورد تاکید برخی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر تهران قرار گرفت.

وی همچنین خواستار افزایش قدرت نظارتی در بودجه سال آتی شهرداری تهران با تدوین راهکارهایی همچون گزارشگری های دوره ای شد.

حافظی در ادامه بر لزوم دقت به تفکیک بودجه نقدی و غیر نقدی تاکید کرد و بررسی بودجه سازمان ها و شرکت ها را مورد توجه قرار داد.

عبدالحسین مختاباد، عضو شورای اسلامی شهر تهران به روند تصویب بودجه در برخی کشورها اشاره کرد و اظهار داشت: باید بررسی بودجه با حضور مردم و متخصصین انجام شود تا عملکرد اعضا در جهت بهبود عملکرد مورد نقد قرار گیرد.

 

اقبال شاکری، عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با تشکر از عملکرد کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: علی رغم وجود برخی مشکلات، اتفاقات خوبی برای اولین بار در بودجه سالجاری شهرداری تهران رخ داده است که باید بابت آنها از کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تشکر کرد.

 

وی همچنین بر لزوم تدوین فرایند مشخصی در بررسی بودجه شهرداری گفت: اگر مسئولیت هر کمیسیونی مشخص شود این روند به خوبی شکل می گیرد.

شاکری با اشاره به برگزاری جلسات کمیسیون تلفیق شورای اسلامی شهر تهران هر دو هفته یکبار اشاره کرد و پیشنهاد برگزاری جلسات این کمیسیون به صورت مردمی پس از تدوین بودجه سالجاری شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن