شورای شهر

اعتراض حافظی به تخصیص اعتبار بدون مجوز برای پروژه رویان

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از فارس رحمت‌الله حافظی در جریان یکصد و بیست و پنجمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به اینکه ۲۹ دی‌ماه روز هوای پاک نامگذاری شده است، گفت: در سال ۲۰۱۴ به دلیل آلودگی هوا در دنیا ۷ میلیون نفر جان خود را از دست دادند که این آمار یک هشتم کل مرگ و میرها در دنیا است.

وی گفت: از هر ۸ نفر که فوت می‌کند یک نفر به دلیل آلودگی هوا بوده و آمار فعلی نسبت به ۱۰ سال قبل دو برابر افزایش یافته است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اضافه کرد: در کشور ما نیز طبق گزارش وزارت بهداشت ۴۶۰۰ الی ۴۷۰۰ نفر طی یک سال گذشته در شهر تهران به دلیل آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به اقدام شهرداری تهران در خصوص احداث پروژه و بیمارستان رویان، گفت: این سؤال مطرح می‌شود که شهرداری تهران چه حقی را و بر چه اساسی در این زمینه تخصیص اعتبار نموده که به کدامین مجوز اقدام کرده است.

وی گفت: شورای شهر تهران همانند ماشینی برای شهرداری شده است که آقایان در شهرداری تصمیم می‌گیرند و شورا آن را امضا می‌کند و امیدوارم شهرداری به قانون احترام بگذارد.

وی این اقدامات از سوی شهرداری را نشان از خودکامگی شهرداری دانست.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا