اجتماعی و فرهنگی

کمبود محیط‌بان در جنگلهای نکا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد علی طالبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، با اشاره به فعالیت ۶ محیط بان در ۱۰۰ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌های نکا، خاطرنشان کرد: با توجه به وسعت منطقه با استانداردهای جهانی فاصله زیادی داریم. در حاضر ۶ محیط بان به صورت شیفتی در ۱۰۰ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌های شهرستان نکا در حال فعالیت هستند.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر شهرستان نکا به حداقل ۲۰ محیط بان نیاز دارد.

 

طالبی در خصوص احیای پارک ملی هزار جریب نکا گفت: پارک ملی ساری در ارتفاعات کیاسر و پارک ملی هزار جریب نکا با متراژ ۲۴ هزار و ۵۰۰ هکتار تنها پارک‌های ملی استان مازندران هستند که به عنوان سرمایه های سبز استان شناخته می‌شوند.

 

رئیس محیط زیست نکا اظهار کرد: پارک ملی هزار جریب نکا ذخیرگاه بسیاری از گونه‌های گیاهی و جانوری نادر و ارزشمندی مانند راسو، روباه، خوک، گرگ، خرگوش، مرال، شوکا، پلنگ و پرندگانی همچون قرقاول خزری، کبک، عقاب، شاهین و درختانی همچون راش، ممرز، سرخ دار و ون است.

 

وی با بیان اینکه پارک ملی هزار جریب نکا بین دو منطقه با اقلیم خزری و کویری واقع شده است، خاطرنشان کرد: پارک ملی هزار جریب نکا به دلیل اهمیت بالایی که دارد نیازمند حمایت و توجه بیشتری از سوی مسئولین است.

 

مدیر محیط زیست نکا با بیان اینکه محل دپوی زباله شهری و روستایی نکا در گذشته توسط شهرداری شهرستان خریداری شده است، تصریح کرد: زمین محل دپوی زباله شهرستان در گذشته توسط شهرداری نکا خریداری شده است. در حال حاضر با ایجاد حوضچه‌هایی در این محل از ورود شیرابه به جنگل و مراتع جلوگیری می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا