اجتماعی و فرهنگی

پشت پرده و ابهامات مراکز علمی کاربردی شهرداری تهران/ درخواست تحقیق و تفحص از شورای شهر

به گزارش شورا‌آنلاین، در بین پیام های مخاطبان پایگاه خبری شوراآنلاین جمعی از اساتید مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری تهران، گزارشی از عملکرد این مرکز را ارائه کردند که در ذیل آمده است. گفتنی است انتشار این گزارش در پایگاه خبری شوراآنلاین به هیچ وجه به معنای تایید ادعاهای مطرح شده نیست و مسئولان مرکز می توانند نسبت به ادعاهای مطرح شده، جوابیه و توضیحات خود را جهت انتشار در این پایگاه خبری ارائه نمایند.

باسلام و احترام
به استحضار می رساند شهرداری تهران دارای ۹ مرکز آموزشی علمی کاربردی( مترو، آموزش های شهروندی، سازمان فرهنگی و هنری، سازمان فناوری اطلاعات، تاکسیرانی، نوسازی،مدیریت بحران، آتش نشانی و حمل و نقل و ترافیک)است. این مراکز ۹گانه به صورت مستقل تا سال ۱۳۹۱ در حال فعالیت بودند که موسسه آموزش عالی علمی ـ کاربردی شهرداری تهران بعنوان واسطه بین شهرداری و این مراکز فعالیت خود را آغاز کرد. 

شهردار وقت، یکی از نزدیکان خود که در ستادهای انتخاباتی او فعالیت های گسترده ای داشت و بعنوان سخنران در سطح مناطق مختلف شهر تهران در جلسات زیادی حضور یافته بود را بر منصب مدیریت این موسسه نهاد.

این موسسه دارای ۲ معاونت و ۲ مدیریت و بیش از ۵۰نفر کارمند است که با راندمان اندک این موسسه هیچگونه تناسبی ندارد و اکثریت روسای مراکز۹گانه نیز در مدت ۴ساله مدیریت ایشان تغییر کرده اند. 

پس از ایجاد این موسسه، درآمد مراکز۹ گانه به جای واریز به حساب شهرداری تهران، مستقیما به حساب این موسسه (که بر اساس اساسنامه جدید مستقل و غیر وابسته به شهرداری است) واریز می شود و این موسسه نیز پس از برداشت سهم خود، سهم مراکز را واریز می کند. مراکز نیز برای دریافت هزینه های خود باید اسناد لازم را به موسسه ارائه نموده و مبالغ را گاهی با تاخیر چندماهه از موسسه دریافت نمایند. 

یکی از فعالیت های درآمدزای این موسسه، عقد قرارداد جهت برگزاری جلسات آموزش ضمن خدمت در سطح شهرداری مناطق است. در این راستا این موسسه اساتید مراکز ۹گانه( ۲۸۰نفر) را به مناطق اعزام و پس از کسر سهم خود(بین۸۰تا۹۰درصد) حق الزحمه اساتید را با تاخیر یکساله پرداخت می کند. 

در وضعیت مالی این موسسه که ساختمان آن متعلق به شهرداری تهران است و هزینه های جاری آن توسط شهرداری تهران تامین می شود ابهامات زیادی وجود دارد که پیشنهاد میشود اعضای محترم شورای شهر تهران،تحقیق و تفحص از این مرکز را در دستور کار خود قرار دهند.

جمعی از اساتید مراکز ۹ گانه علمی کاربردی شهرداری تهران

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن