مدیریت شهری

آتش‌نشانی نباید تنها آتش خاموش‌کن باشد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهندس سعید شریف زاده در آیین افتتاحیه نخستین همایش ملی ایمنی، آتش نشانی و گاز مونوکسید کربن که صبح امروز با حضور آتش نشانانی از سراسر کشور در پایتخت برگزار شد، گفت:‌ این اولین همایش ملی برای مقابله با گاز منوکسید کربن است و تلاش داریم تا در این همایش به راهکاری واحد برای مقابله با این پدیده برسیم.

 

شریف زاده با بیان اینکه ارتقا فرهنگ ایمنی همتی جهادی می‌خواهد و به آسایش و رفاه منجر خواهد شد، گفت: ازدیاد همایش‌ها و تعدد ایستگاه‌های آتش نشانی نشانه مدیریت صحیح نیست. افزایش روز افزون جمعیت این موضوع را توجیه می‌کند. مهم این است که خروجی این اقدامات منجر به کاهش این حوادث و پیامدهای ناشی از آن شود.

 

شریف زاده با اشاره به فوت بیش از ۸۰۰ نفر در حوادث ناشی از گاز گرفتگی در کشور گفت: این آماری است که از سوی سازمان پزشکی قانونی اعمال شده و چندین برابر این عدد نیز مصدوم داشته‌ایم، بنابراین لازم است در سراسر کشور تمهیداتی به منظور آموزش و فرهنگ سازی در برابر گاز گرفتگی ایجاد شود چرا که در حال حاضر چنین آموزش و فرهنگسازی وجود ندارد.

 

 

جذب مهندس حریق در مقطع ارشد از سال آینده

 

 

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از جذب دانشجویان در مقطع فوق لیسانس مهندسی حریق از سال آینده خبر داد و گفت:‌ این رشته ترکیبی از رشته‌های مختلف نظیر مهندسی برق،‌ مکانیک و غیره است و به نظر می‌رسد در شرایط فعلی کشور توجه به آن ضروری باشد.

 

وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان آتش نشانی باید سازمانی پویا و دانش بنیان باشد خاطر نشان کرد: آتش نشانی سازمانی آتش خاموش کن نیست، بحث فرهنگ سازی بسیار مهم است و باید در این خصوص حرکت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن