سیاسی

دولت، اختلاس‌گران را داغ کند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین این مرجع تقلید در دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به توصیف پیامبر اکرم(ص) در کلام امام علی(ع)، گفت: امام علی(ع) در نهج البلاغه فرمودند پیامبراکرم(ص) از درخت نبوت خلق شد و بهترین طبیب برای مردم بود.

 

وی با بیان این‏‌که «در اثر گسترش علم، رشته‏‌های پزشکی تخصصی شده است» گفت: همه علوم در زیر چتر ولایت امیرالمومنین(ع) هستند و هر کس می‌‏خواهد در همه رشته‏‌ها به مهارت واقعی برسد باید در زیر چتر ولایت باشد.

 

آیت‏‌الله جوادی‌آملی با تأکید بر این‎که «طبیب کسی است که طب جامع الادوار را بشناسد» اظهار کرد: طبیب واقعی باید همه دردها و بیماری‏‌ها را بشناسد و به کیفیت درمان همه دردها آشنایی کامل داشته باشد.

 

این مفسر برجسته قرآن کریم در ادامه خاطرنشان کرد: طبیب جامع الادوار بودن اگر محال نباشد، کار بسیار مشکلی است و شاید با وحدت ایجاد شده در نظام و وزارتخانه‏‌ها قابل دسترسی باشد.

 

وی افزود: مشکل این است که فکر می‏‌کنیم مرگ یک چاله است و اگر کسی بمیرد پوسیده می‎شود و به فراموشی سپرده می‎شود ولی اینطور نیست چرا که امام حسین(ع) در ظهر عاشورا فرمودند مرگ پل است و چاله نیست و انسان را از این دنیا به دنیایی دیگر منتقل می‏‌کند.

 

وی در ادامه با بیان این‏‌که «انسان از پل مرگ باید بگذرد تا به عالم بالا برسد» تصریح کرد: اگر انسان با مرگ پوسیده می‎شد دیگر به محکمه عدل الهی دعوت نمی‎شد و بهشت و جهنمی در کار نبود.

 

آیت‏‌الله جوادی‌آملی با اشاره به این‏‌که «انبیای الهی حرف‎های تازه‏‌ای برای مردم آوردند» گفت: انبیای الهی می‏‌فرمایند انسان مرگ را می‎میراند نه مرگ انسان را و انسان همیشه در مصاف با مرگ پیروز بوده است.

 

این مفسر برجسته قرآن کریم با تأکید بر این‏‌که «کشور ما از نعمت‏‌های زیادی برخوردار است» اظهار کرد: کشور ما با این همه نعمت بسیار، یک صدم جمعیت جهان را در خود جا داده است و دلیل ندارد که تحریم بتواند بر روی ما اثر گذارد.

 

این مرجع تقلید در ادامه خاطرنشان کرد: کشور ما دارای خاک و آب مناسبی در جهان است و با وجود این نعمت الهی واردات گندم برای کشور ما فاجعه‏‌ای بسیار بزرگ و تاسف برانگیز است.

 

وی با اشاره به گرانی کالاهای مایحتاج مردم، اظهار کرد: ما کشوری نیستیم که نیاز به بیگانه داشته باشیم چرا که کشور ما یکی از غنی‏‌ترین کشورهای جهان از لحاظ معدن، خاک و آب است و اگر به توانایی‏‌های خود ایمان داشته باشیم و به آنها اتکا کنیم می‏‌توانیم این گرانی و تورم را شکست دهیم.

 

آیت‎الله جوادی آملی در پایان با بیان این‏‌که «امام علی(ع) طبیب جامع الادوار بود و برای طبابت هم مرحم سفارش می‌‏کرد و هم داغ» تصریح کرد: دولت هم باید برای مردم طبیب باشد و مرحم برای مشکلات مردم فراهم کند و از طرفی هم کسانی که برای مردم مشکل ایجاد می‏‌کنند مانند اختلاس‌‏گران را داغ کند تا درس عبرتی برای دیگران شود.

 
 
 
 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا