اجتماعی و فرهنگی

استفاده از خمیرمرغ مجاز شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی خلج اظهار کرد: در جلسه مشترک چهارشنبه ۱۲ آذرماه با حضور روسای سازمان‌های غذا و دارو و استاندارد برگزار شد، پس از ارائه توضیحات از سوی سازمان دامپزشکی مبنی بر معرفی چگونگی تولید خمیرمرغ در خطوط مجاز تولید به این نتیجه رسیدیم که اگر خمیرمرغ در این بستر بهداشتی و نظارتی تولید می‌شود، دارای هیچ مشکلی نیست.

 

وی افزود: براساس این جلسه مشترک و تفاهم‌های صورت گرفته تولید و استفاده از خمیرمرغ هیچ مشکلی ندارد و سازمان دامپزشکی از محصولی که با شرایط بهداشتی مناسب و عمر ماندگاری استاندارد تولید می‌شود، حمایت می‌کند.

 

رییس سازمان دامپزشکی در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا شما نیز مانند دیگر روسای سازمان‌های نظارتی معتقد به اصلاح شیوه و فرآیند تولید خمیرمرغ هستید؟ گفت: سازمان دامپزشکی از محصول استانداردی که دائما بر روند تولید آن نظارت دارد حمایت می‌کند، اما وقتی حرف از اصلاح فرآیند و شیوه تولید می‌زنیم باید ابتدا منظور خود را به صورت مصداقی بیان کنیم و از طرح مباحث کلی خودداری کنیم، چرا که باید شناخت کافی از جنبه‌های تولید در صنایع مختلف طیور و ساختار تولید خمیرمرغ و غیره داشته باشیم و براساس دیدگاه‌ها و نظرات کارشناسان بین‌المللی در جهان به اظهارنظر بپردازیم.

 

خلج تاکید کرد: در جلسه مشترک که با سازمان غذا و دارو و استاندارد همه ابعاد تولید خمیرمرغ در واحد‌های دارای مجوز و تحت نظارت سازمان دامپزشکی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نهایتا این نتیجه حاصل شد که تولید خمیرمرغ در بستر بهداشتی مورد نظر هیچ ‌مشکلی ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن