مدیریت شهری

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین مسیر پیاده‌روی کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین وحید نوروزی در خصوص فعالیت صنایع آلاینده در سطح منطقه ۱۸ بیان کرد: طی ماه‌های اخیر تلاش‌های بی‌وقفه‌ای برای تعطیلی صنایع آلاینده و مضر در سطح منطقه ۱۸ صورت گرفته است. به ویژه درباره معادن شن و ماسه صحبت‌های خوبی با مسئولان انجام شده است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر سه معدن بزرگ در این نقطه از شهر فعال هستند که با پیگیری‌های صورت گرفته، فعالیت بزرگ‌ترین معدن آن طی سه ماه آینده تعطیل خواهد شد.

 

نوروزی در ادامه اظهار کرد: ما در بحث تعطیلی واحدهای آلاینده، ازبین رفتن بوی بد ناشی از پساب‌های صنعتی شرکت‌های لبنی و تعطیلی معدن شن و ماسه از همیاری بسیار مطلوب رسانه‌ها بهره بردیم تا بتوانیم شرایط زندگی بهتری را برای شهروندان ساکن منطقه ۱۸ به وجود بیاوریم.

 

 

شهردار منطقه ۱۸ تهران با اشاره به تخلیه فاضلاب شرکت‌های لبنی در فضای سبز در این منطقه گفت: بوی بد ناشی از فعالیت‌ها و پساب‌های صنعتی دو شرکت لبنی سال‌ها بود که ساکنان محله‌های مختلف منطقه را آزارمی داد؛ اما طی توافقی که با مدیران ارشد این دو کارخانه داشتیم توانستیم به توافق خوبی دست پیدا کنیم تا مسئله بوی تعفن برای همیشه از بین برود. بر اساس پیگیری‌هایی که انجام دادیم منبع فاضلاب را پیدا کردیم و قرار شد که دیگر در آن محل فاضلاب تخلیه نشود.

 

نورورزی بابیان این که راه‌آهن خط تهران – تبریز و تهران – اهواز یکی از معضلات منطقه است، گفت: در طول سال‌های گذشته تلاش‌های مناسبی برای زیرزمینی کردن مسیر ریلی تهران – تبریز انجام شد و هم اکنون حدود ۵ ونیم کیلومتر از آن بخشی که در مجاورت بافت مسکونی قرار داشت به زیر زمین منتقل شده است.

 

 

وی تاکید کرد: سعی داریم تا از فضای بالای خط زیرزمینی راه آهن حداکثر استفاده را داشته باشیم تا فضایی جهت تامین رفاه و آسایش شهروندان این چند محله را تامین کنیم.

شهردار منطقه ۱۸ با تکذیب خبرهای مربوط به ساخت وساز در مسیر فوقانی خط آهن تهران –تبریز اظهار کرد: برخی‌ها می‌گفتند که راه آهن به دنبال ساخت و ساز و ایجاد فضاهای تجاری در زمین‌های فوقانی مسیر راه آهن تهران – تبریز است. اما با جلساتی که با مسئولان راه آهن داشته‌ایم به این توافق رسیده‌ایم که طول این مسیر به یک پیاده راه بزرگ را در سال ۹۴ تبدیدل شود و هیچ گونه ساخت و سازی انجام نشود.

به گفته نوروزی، این مسیر به طول ۵ ونیم کیلومتر و عرض ۵ متری برای ایجاد خط ویژه دوچرخه سواری و پیاده راه بسیار مناسب است و امیدواریم بزرگ‌ترین و طولانی‌ترین مسیر پیاده روی کشور در منطقه ۱۸ به بهره برداری برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا