سیاسی

وزیر کشور: در خرمشهر هیچ کشته‌ای نداشتیم

به گزارش شورا‌آنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: بنای من این است که هر سه ماه در خدمت اصحاب رسانه باشم و آخر سال هم جمع بندی سال را خدمت مردم ارائه کنم. بنابراین اسفند ماه جمعبندی از وضعیت کشور ارایه کردیم.

وی‌ادامه داد: اولین اولویت ما برای امسال موضوع امنیت است و آن را یک موضوع اصلی می دانیم، در ادامه آن بحث وحدت را مطرح می کنیم . با توجه به خواست و مطابه مردم وحدت را موضوع بعدی قرار دادیم. موضوع رضایتمندی را هم مخرج مشترک تمام فعالیت های سیاسی فرهنگی اجتماعی و سیاسی می دانیم.

رحمانی فضلی سپس گفت: در این حوزه معاونت‌های مختلف همچون سیاسی اجتماعی منابع انسانی دستور کاری داشتند که بتوانند در حوزه های مختلف کارشان به گونه ای باشد که خروجی اش رضایت مندی باشد.

وی همچنین تاکید کرد: وزارت کشور با توجه به فعالیتش در سطح ملی اجرای امور حاکمیتی و پیگیری را در سطح کشور به عهده دارد ؛ بنابراین توسعه را دستور کارمان قرار دادیم و تلاش کردیم به نحو احسن امر توسعه را پی بگیریم .

وزیر کشور گفت: در حوزه آسیب ای اجتماعی ظرف دوسال گذشته ماموریتی داشتیم . بنابراین شد در حوزه ساماندهی اجتماعی فعالیت ها را به گونه ای بیش ببریم که بتوانیم در کاهش اسیب های اجتماعی گام برداریم.

وی افزود: در حوزه سیاسی بحث مشارکت کماکان در دستور کار بوده و هست تلاش کردیم تشکل های سیاسی به گونه فعالیت کنند که در حوزه دستور سازی بر طبق برنامه مشارکت پیش بروند.

رحمانی فضلی سپس افزود: با منشور گفت و گو سیاسی شرایط مد نظر را فراهم کردیم اما توقعات هنوز بر طرف نشده است. با ظرفیت ماده ۱۳ خانه احزاب مکان هایی را در دولت مصوب کردیم که با حفظ امنیت و دوری از مزاحمت برای رفت و آمد عمومی اعتراضات در آنجا برگزار شود. در این رابطه با احزاب جلسات مختلفی داشتیم . در حوزه آزادی مدنی با بحثی که در تجمعات دانشجویی بوده تلاشمان این است که این فضا را تقویت کنیم.

وی‌ یادآور شد: به انتخابات مجلس آتی نزدیک می شویم . ملاحظاتی داریم که درباره آن با احزاب و چهره ها صحبت می‌کنیم. تمام تلاش وزارت کشور بر این استوار است که فضایی با نشاط امن و کارآمد ایجاد کنیم. همه همکاران ما در بخش های مختلف شبانه روز تلاش می‌کنند تا شرایط لازم را فراهم کنند، تا همه دستگاه‌ها کارشان را به خوبی انجام دهند.

وزیر کشور گفت: ماده ۱۳ احزاب تاکید کرده که شرایط لازم را برای تجمعات فراهم کنیم. تجمعات باید با توجه به ویژگی های قانونی که هر تجمعی مکان، مسئول و شعارهایش کاملا مشخص باشد برگزار شود؛ تا کنون ما درخواست مشخصی نداشتیم. اگر این درخواست بشود ما بررسی می کنیم.

وی سپس در پاسخ به این پرسش که چند نفر در اعتراضات شهر خرمشهر کشته شدند گفت: چند نفر کشته شده نیست، تیراندازی بوده و یک زخمی به بیمارستان رفته است . موضوع امنیت اصل است. اصلی ترین وظیفه وزارت کشور برقراری امنیت است. مجوزها اگر پاسخ گو باشند و امنیت را برقرار کنند با اعتراضات مشکلی نداریم. وقنی اعتراضاتی به کف خیابان می رسند، افرادی پیدا می شوند که هیجانی می شوند و افرادی هستند که سوءاستفاده می کنند. اقداماتی می کنند و موجب خدشه دار شدن امنیت و انتظامات می‌شوند. در این صورت نیروهای انتظامی وظایفی دارند که اگر به وظایفشان پاسخ ندهند، امنیت و انتظام دچار خدشه می شود. تلاش ما در این است که هر چه زودتر این اعتراضات را با خویشتنداری نیروی انتظامی و همکاری مسئولان به پایان برسانیم. اما اگر خلاف این باشد قوه قضاییه و نیروی های انتظامی وظایف خود را انجام می دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن