شورای شهر

شورای شهر تهران تهران تصویب کرد؛کرایه اتوبوس و مینی بوس گران شد

به گزارش شورا‌آنلاین، کلیات لایحه نرخ‌گذاری اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی در پنجاه و نهمین جلسه علنی شورای شهر تهران با ۱۶ رأی موافق به تصویب رسید.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران درباره لایحه تعیین نرخ اتوبوسرانی و مینی‌بوسرانی اظهار داشت: در سال ۹۶ شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران ۱۰۰ میلیارد تومان از فروش بلیت درآمد داشته است که که ۱۳۰ میلیارد تومان یارانه پرداخت کرده است.

وی افزود: از این رو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران به تصویب رساند که میانگین کرایه مینی‌بوس و اتوبوس ۱۲.۵  درصد افزایش یابد.

علیخانی افزود: کرایه اتوبوس از ۱۰ تا ۱۵ کیلومتر ۵۰۰ تومان، ۲۰ کیلومتر ۸۰۰ تومان و بیش از ۲۰ کیلومتر هزار تومان محاسبه شده است.

وی گفت: نرخ کرایه بخش خصوصی نیز از یک تا ۲.۵ کیلومتر ۶۰۰ تومان، ۲.۵ تا ۵ کیلومتر ۷۰۰ تومان، ۵ تا ۷.۵ کیلومتر ۸۰۰ تومان، ۷.۵ تا ۱۰ کیلومتر ۸۵۰ تومان، ۱۰ تا ۱۲.۵ کیلومتر هزار تومان، ۱۲.۵ تا ۱۵ کیلومتر ۱۰۵۰ تومان، ۱۵ تا ۱۷ کیلومتر ۱۱۰۰ تومان، ۱۷ تا ۲۰ کیلومتر ۱۲۰۰ تومان تعیین شده است.

علیخانی ادامه داد: نرخ جابه‌جایی مینی‌بوس‌ها نیز از یک تا ۲.۵ کیلومتر ۵۰۰ تومان، ۲.۵ تا ۵ کیلومتر ۶۰۰ تومان، ۵ تا ۷.۵ کیلومتر ۶۵۰ تومان، ۷.۵ تا ۱۰ کیلومتر ۸۰۰ تومان، ۱۰ تا ۱۲.۵ کیلومتر ۹۵۰ تومان، ۱۲.۵ تا ۱۵ کیلومتر هزار تومان، ۱۷.۵ تا ۲۰ کیلومتر ۱۰۵۰ تومان، بیش از ۳۰ کیلومتر نیز ۱۱۰۰ تومان محاسبه شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن