شورای شهر

آخرین وضعیت افزایش کرایه تاکسی در سال ۹۷/ احتمالا کرایه گران نمی شود

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن علیخانی درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس در سال آینده،‌ اظهار داشت: در شورای قبل مصوب شده بود که نرخ کرایه تاکسی سالی ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.
 

وی ادامه داد: تا کنون پیشنهادی از سوی شهرداری تهران درباره افزایش نرخ کرایه تاکسی به شورای شهر ارائه نشده است و اگر پیشنهادی ندهند افزایش قیمت نخواهیم داشت.
 

رئیس کمیسیون عمرا ن و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: نرخ‌های مصوب تاکسی در بعضی از مناطق شمالی تهران اجرایی نمی‌شود چرا که وضعیت جغرافیایی منطقه و شیب خیابان‌ها موجب افزایش مصرف بنزین می‌شود و باید این موضوعات مورد بررسی کارشناسی دقیق قرار بگیرد تا یک قیمت مشخصی برای آن محدوده لحاظ شود.
 

وی افزود: بیشتر در  جنوب شهر تهران نرخ‌های مصوب شورا برای افزایش کرایه تاکسی لحاظ می‌شود.
 

علیخانی افزود: اگر مصوبه‌ای بدون لحاظ تمامی جوانب باشد با مشکل مواجه خواهیم شد که در حال حاضر نیز کرایه‌های تاکسی در مناطق مختلف تفاوت دارد و در بعضی از مناطق نیز نرخ مصوب از مسافران دریافت نمی‌شود.
 

رئیس کمیسیون عمرا ن و حمل و نقل شورای شهر تهران افزود: درباره افزایش قیمت بلیت اتوبوس نیز هنوز از سوی شهرداری تهران پیشنهادی به شورا نیامده است.
 

وی درباره افزایش قیمت بلیت مترو نیز اظهار داشت: در جلسه قبل شورای شهر تهران افزایش قیمت بلیت مترو به تصویب رسید و بر این اساس قیمت بلیت مترو داخل شهر تهران به هزار تومان افزایش یافت و در صورت تأیید کمیته انطباق فرمانداری تهران از اردیبهشت ماه سال آینده نرخ‌های جدید اعمال می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن