شورای شهرصفحه اصلی

نظری: گویا فقط آقای روحانی ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا هستند

عضو شورای شهر تهران در تذکری نسبت به عادی سازی کرونا و بی توجهی به آن انتقاد کرد و گفت: در این شرایط گویا فقط آقای رئیس جمهور ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و شرایط برای دیگران با اقداماتی نظیر بازگشایی چند روزه مدارس باید عادی‌سازی شود.

به گزارش شوراآنلاین، حجت نظری با اشاره به روز آتش نشان، اظهار کرد: روز آتش‌نشان را به آتش‌نشانان فداکار و ایثارگر سراسر کشور به ویژه  تهران تبریک عرض می‌کنم.

وی افزود: بدون اغراق آتش‌نشانان از بزرگترین سرمایه‌های اجتماعی جامعه و از محبوب‌ترین اقشار در میان مردم هستند و من امیدوارم روزی توان و امکانات ما به اندازه‌ای باشد که بتوانیم گوشه‌ای از ایثارگری‌ها و فداکاری‌های آنان را جبران کنیم.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین جا دارد یاد کنم از جمعی از فرماندهان ارشد دفاع مقدس از جمله شهیدان جهان آرا، فکوری، فلاحی، نامجو، کلاهدوز و دیگر عزیزانی که ۳۹ سال پیش در تاریخ ۷ مهر سال ۶۰ هواپیمایشان در مسیر اهواز به تهران سقوط کرد و به درجه رفیع شهادت نائل آمدند. یاد شهدای عزیزمان تا ابد در دل ما خواهد ماند.

نظری گفت: تذکر امروز بنده در مورد وضعیتی است که دوباره درپی شیوع کرونا در کشور و به خصوص تهران به وجود آمده است. با گذشت بیش از ۷ ماه از اعلام ورود رسمی کرونا به کشورمان تعداد مبتلایان روزانه این بیماری در روزهای اخیر بازهم رکورد زد و متأسفانه شمار مواردی فوتی نیز افزایشی قابل توجه یافته است.

وی افزود: در این شرایط اما گویا، تنها آقای رئیس جمهور ملزم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی هستند و شرایط برای دیگران با اقداماتی نظیر بازگشایی چند روزه مدارس و … باید عادی‌سازی شود. چرا که آنچه در عمل در حال مشاهده آن هستیم، کاهش میزان استفاده از ماسک در اماکن و فضاهای عمومی و تجمع در بسیاری از فضاهای عمومی است.

نظری ادامه داد: درخواست من از صداوسیما و دیگر رسانه‌ها توجه دادن بیشتر مردم به مسئله کرونا و در عین حال پرهیز از ایجاد دو قطبی در متهم کردن گروهی از مردم نسبت به افزایش آمار کروناست. اینکه ما بخواهیم صرفا انگشت اتهام شیوع کرونا را به سمت یک گروه از مردم گرفته و بدون توجه به مسئولیت نهادهای ذیربط، مدام در رسانه‌های رسمی به خصوص صداوسیما به آن بپردازیم، نتیجه‌ای جز تشدید دو قطبی در جامعه ندارد. لازم است در این شرایط ستادملی مقابله با کرونا تمهیدات سختگیرانه‌تری را در مورد برخی فعالیت‌ها و ترددها اعمال کند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه متأسفانه در شهر تهران نیز اوضاع مناسب نیست تصریح کرد: در ترددهای روزانه به شورا، شاهد تجمع زیاد مردم در محدوده بازار و حضور پرتعداد مردم در برخی از بوستان‌ها و … هستم. میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌ها نیز کاهش یافته و بسیاری از مردم با ارسال پیام از طریق پیام‌رسان‌ها نسبت به کاهش نظارت‌ها پیرامون استفاده از ماسک در ناوگان مترو و اتوبوس گلایه کرده‌اند که لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

نظری تصریح کرد: از سازمان زیباسازی نیز می‌خواهم بار دیگر با نصب بیلبوردها و بنرهای مختلف در سراسر شهر، خطر کرونا را در جامعه گوشزد کرده و از عادی‌انگاری این بیماری جلوگیری کند. سازمان پارک‌ها نیز لازم است تمهیداتی را برای حضور افراد در پارک‌ها و فضاهای سبز شهری اتخاذ کرده و دست کم پیام‌های آموزشی و هشداری را در بوستان‌ها در معرض دید قرار دهد.

وی در ادامه ضمن تشکر از از پزشکان و پرستاران و تمام کادر درمان، گفت: در این میان به یک گروه از کادر بیمارستان‌ها کمتر توجه شد و آن تیم حفاظت و نگهبانی مراکز درمانی بود. این عزیزان نیز در شرایط دشوار بیماری بیش از ۷ ماه است که نظم و امنیت را در بیمارستان‌ها تامین کرده‌اند که خوب است از آن‌ها نیز یاد کنیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن