سیاسی

دفاع نماینده مردم تهران در مجلس از گزارش نجفی: منتقدان به جای سر و صدا و خود معصوم پنداری پاسخگو باشند

به گزارش شورا‌آنلاین، پروانه مافی با اشاره به چرایی ارائه گزارش تحویل و تحول توسط شهردار تهران، اظهار کرد: نکته ای که اغلب از آن غفلت می شود آن است که شهردار تهران بر اساس مصوبه دو فوریتی که شورا به تصویب رساند، مکلف شده بود ظرف مدت ۱۰۰ روز گزارشی را از وضعیت شهر تهران در زمان تحویل گرفتن در اول شهریور ۹۶ به شورا و شهروندان ارائه کند. بنابراین شهردار بر اساس تکلیفی که از جانب شورا ایجاد شده، دست به تهیه چنین گزارشی زده و چنین نبوده که با تصمیم و اراده شخصی خود به یکباره گزارشی چنین جامع و مبسوط ارائه کند.

وی نفسِ روشن گری و شفاف سازی آنچه تحویل شهردار و مجموعه مدیریت شهری فعلی شهر تهران شده ، بسیار با اهمیت و قابل دفاع دانست و گفت: به نظرم این هوشمندی ناشی از تجربه ای بود که اصلاح طلبان از اتفاقات پس از پیروزی در سال ۱۳۹۲ ریاست جمهوری در ذهن داشتند. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پس از انتخابات ۹۲ آقای روحانی بنا به دلایل متعدد نتوانست و یا شاید هم نخواست که گزارش جامعی از آنچه تحویل گرفته بود، ارائه کند. اما اکنون و پس از گذشت چند سال از تجربه ۹۲ مشخص شده که آن تجربه توام با موفقیت نبوده است. زیرا مردم با واقعیت هایی که در زمان نشستن آقای روحانی بر مسند ریاست جمهوری وجود داشت، آشنا نشدند و به همین دلیل اکنون نمی توان انتظار داشت که مردم با این ادعا که حل مشکلات برجای مانده از شیوه مدیریت رئیس جمهور پیشین چندین سال زمان خواهد برد، همراه شوند.

وی افزود: اصلاح طلبان شورا به درستی به این نتیجه رسیده بودند که اگر می خواهند تغییرات تدریجی و توام با توسعه پایدار داشته باشند، باید شهروندان را با وضعیت موجود آشنا کرده و همراهی آن ها را در مسیر اصلاح داشته باشند.

مافی با بیان اینکه ارائه چنین گزارش هایی اگر به دور از سیاسی کاری ها به یک رویه تبدیل شود، در ایجاد بستر پاسخ گویی و احساس مسئولیت بیشتر مسئولان موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد: مدیران می دانند که در آینده یقینا مورد حسابرسی و حسابکشی قرار خواهند گرفت. 
 

گزارش نجفی غیرسیاسی بود

وی درمورد موضع گیری ها درقبال ارائه سند تحویل و تحول، اظهار کرد: از این که گروه هایی نسبت به ارائه چنین گزارشی برآشفته شده اند، ابراز تاسف می کنم. متاسفانه افرادی که برآشفته شده اند عمدتا در زمره نورچشمی ها و یاران غار مدیریت قبلی به شمار می روند. خود این اتفاق نشان دهنده سیاسی بودن واکنش ها به گزارش آقای نجفی است. شهردار تهران در گزارش مفصل خود علاوه بر اشاره به نقاط ضعف و مشکلات دوره مدیریتی پیش از خود، به تمامی نقاط قوت مدیریت قبلی اشاره داشته است. خود این رویکرد نشان دهنده غیر سیاسی بودن گزارش ارائه شده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: منتقدان گزارش ارائه شده که اکثرا جزء مدیران دوره پیش بوده اند، به جای سر و صدا و خود معصوم پنداری درصدد ارائه پاسخ های قانع کننده و کارشناسی به مردم و نهادهای مسئول باشند.

وی از نهادهای نظارتی نیز خواست  همانگونه که در بسیاری از موارد احساس تکلیف کرده و راسا وارد کار می شوند، در خصوص موارد متعددی که در گزارش ارائه شده حاکی از تضییع حقوق عمومی است، ورود مستقیم داشته و با متخلفین در هر رده و مقامی برخورد قانونی لازم را داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن