شورای شهر

انتقاد عضو کمیسیون سلامت شورا از طرح ترافیک جدید: اینکه هرکس پول بدهد وارد طرح شود درست نیست!

به گزارش شورا‌آنلاین، ناهید خداکرمی در خصوص طرح جدید محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک گفت: این طرح فعلا در حد پیشنهاد است و در کمیسیون حمل ونقل شورا در حال بررسی است.

وی با تأکید بر این موضوع که بنده موافق حذف طرح و این شیوه جدید نیستم،‌گفت: با این کار بی‌نظمی و هجوم خودروها به مرکز شهر افزایش می‌یابد در حال حاضر نیز دقت کنید در روزهای جمعه که طرح ترافیک نیست در برخی از نقاط شهر ترافیک سنگین وجود دارد.

عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: به منظور کاهش آلودگی هوا باید در محدوده طرح ترافیک بازنگری‌هایی صورت گیرد اما برداشتن این طرح و اینکه اجازه دهیم هر کس می‌خواهد با پرداخت عوارض وارد محدوده طرح شود درست نیست.

خداکرمی با بیان اینکه در اکثر کشورهای جهان محدوده طرح ترافیک وجود دارند گفت:‌باید برای کاهش آلودگی هوا طرح‌های کارشناسی و درستی مدنظر قرار گیرند.

به گفته عضو شورای شهر تهران ممکن است اجرای این طرح جدید آلودگی هوا را بیشتر کند چرا که این شانس را می‌دهیم که افراد با پرداخت پول وارد طرح شوند و همین امر ترافیک و آلودگی هوا را افزایش می‌دهد.

وی در خصوص زمان اجرای این طرح گفت: فکر نکنم به راحتی بتوان تغییر به این بزرگی در شهر رخ داد و باید شورا در این باره موافق باشد و همچنین شورای عالی ترافیک نیز این طرح را تصویب کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن