شورای شهر

اختلاف نظر طبیعی است!/مشکل خاصی وجود نداشت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد سالاری چهره ویژه جلسه دویست شورای شهر تهران بود و با اعتراض و اقداماتی که انجام داد تا حدودی نظم و آرامش جلسه را تحت الشعاع خودش قرار داد که باعث اعتراض برخی اعضاء و تذکر جدی ریاست شورا شد.

سالاری که در پایان جلسه به سمت مهدی چمران رفت و به نوعی بابت اعتراضات تندش و اقدامش برای ترک جلسه از ریاست شورا دلجویی کرد در خصوص اتفاقات روز سه شنبه گفت: موضوع خاصی نبود و مشکلی وجود نداشت که بخواهم درباره آن صحبت کنم و طبیعی است که در جلسات اختلاف نظر وجود داشته باشد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در ادامه به بحث بحران آب تهران اشاره کرد و گفت: آگاهی‌بخشی و رصد رسانه‌ها در خصوص این موضوعات امر بسیار خوبی‌ است و ما هم این موضوع را در الویت قرار داده‌ایم و شهرداری را تکلیف کرده‌ایم که مشاورینی را برای حل این بحران به کار بگیرد.

وی مشکل اصلی شهر تهران را مدیریت سلیقه‌ای این شهر دانست و گفت: این مشکلات شهری در یک فرایند بلندمدت اتفاق افتاده است و شورای شهر و شهرداری هم چاره کوتاه‌مدت برای حل این مشکلات ندارند. ما باید مشکلات را مطالعه کنیم و در ابتدا عواملی که باعث افزایش این مشکلات می‌شود را شناسایی و از آن‌ها جلوگیری کنیم.

سالاری افزود:بنده معتقدم در این حوزه نمی‌توان کار خیلی زیادی انجام داد و مشکل کم‌آبی نه‌ فقط برای تهران که در سطح کشور و جهان فراگیر است؛ اما این مسئله در دستور کار شهر تهران قرارداد.

سالاری در ادامه به موضوع جمعیت‌پذیری تهران هم اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم تهران توانایی جمعیت‌پذیری بیش از این را ندارد. در شهر تهران با همکاری شهرداری بخش عمده‌ای از این مشکلات حل‌شده است اما متأسفانه شهرستان‌های تهران یک مسابقه جمعیت‌پذیری گذاشته‌اند که این مشکل بر چالش‌های شهر تهران خواهد افزود.

محمد سالاری در خصوص تغییر کاربری پارکینگ‌ها با واحدهای تجاری نیز گفت:متأسفانه این اتفاق از دهه‌های گذشته در این شهر وجود داشته است. این تغییر کاربری‌ها ارزش‌افزوده برای ملک به همراه دارد و این‌یکی از دلایل اصلی این تغییر کاربری‌هاست. با این تغییر کاربری‌ها پیش‌ازاین به‌صورت سلیقه‌ای برخورد می‌شد اما بعد از تصویب طرح تفصیلی شهر تهران این موضوع به‌صورت کلی ممنوع شده و حتی الزام شده است که کلیه‌های ساختمان‌های تجاری ساز باید پارکینگ داشته باشند. متأسفانه این تغییر کاربری یکی از اصلی‌ترین تخلفات ما در حوزه ساختمان‌سازی‌ها بود.

سالاری ادامه داد:ما با این موضوع برخورد کرده‌ایم اما باید در این خصوص فرهنگ‌سازی هم بشود. چراکه متأسفانه در حال حاضر افرادی که این تغییر کاربری‌ها را اعمال می‌کنند افرادی زرنگ قلمداد می‌شوند و این نگاه باید تغییر کند و به این افراد به‌عنوان مجرم نگاه شود. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن