شورای شهر

واکنش محسن هاشمی به تخریب کافه نادری، کاندیداتوری نایب رئیس در کانون وکلا و انتصاب پر حرف و حدیث در معاونت شهرسازی شهرداری

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جلسه امروز اعضای شورای شهر تهران اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی در انتقال پایتخت به قدس را محکوم کردند، گفت: همچنین فرمانده سپاه تهران در صحن علنی شورای شهر حضور یافت و باید بگویم قرار بود این سخنرانی به مناسبت هفته بسیج انجام گیرد اما به دلیل زلزله غرب کشور این سخنرانی به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه سردار یزدی توضیحاتی درخصوص خدمات بسیج در شهر تهران ارائه کرد، گفت: همچنین خواستار حمایت شورای شهر از اقدامات سپاه و بسیج در تهران شد.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش همچنین لایحه دو فوریت شهرداری تهران به زلزله‌زدگان کرمانشاه به تصویب رسید، گفت: البته فرمانداری به بخشی از این مصوبه اعتراض داشت که با جمع‌بندی اعضای شورای شهر این مساله منتفی شد.

هاشمی همچنین درخصوص حواشی تخریب کافه نادری گفت: متاسفانه عجله‌ای در این خصوص صورت گرفته، چراکه مالک قصد تخریب نداشت و سوءتفاهمی آن هم در فضای مجازی ایجاد شده و متاسفانه شاهد عجله در گفتار و رفتار بودیم.

وی با بیان اینکه سازمان‌های دولتی براساس قانون حق دارند که ساختمان‌ها و املاک خود را به فروش برسانند اما نباید نسبت به تخریب آنها آن هم بدون نظر میراث فرهنگی اقدام کنند، گفت: در این موضوع ستاد اجرایی فرمانده امام (ره) مظلوم واقع شد چراکه هیچ قصدی برای تخریب نداشته است و حتی در صحبت کوتاه این ملک را از لیست مزایده خارج کرده است.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش  با بیان اینکه قرار نبود هیچ اتفاقی در کافه نادری بیفتد، گفت: باید بگویم حسن نیت و یا شیطنت برخی افراد، موجب واکنش‌های تند و تیز شد که البته از رییس ستاد اجرایی فرمان امام تشکر می‌کنم.

هاشمی درخصوص انتصاب فردی در معاونت شهرسازی نیز گفت: انتصابات جزو اختیارات معاون شهردار است که البته در فضای مجازی اعتراضاتی نیز شد اما شورا وارد نمی‌شود.

وی درخصوص ثبت‌نام یکی از اعضای شورای شهر تهران در انتخاب کانون وکلا به ایسنا گفت: از این موضوع اطلاع ندارم.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش از امینی که در انتخابات کانون وکلا ثبت‌نام صحبت کرده خواست تا در جمع خبرنگاران حاضر شود و به سوالات آنها پاسخ دهد که امینی در ابتدا با طرح این سوال که کدام خبرنگار این سوال را مطرح کرده، گفت: در قانون جدید محدودیت‌هایی برای اعضای شورای شهر پیش‌بینی شده که منطقی در پس این محدودیت‌ها نیست.

وی با بیان اینکه در اصلاحیه قانون شوراها نیامده که حتی اعضای شورا از کاندیداتوری محروم هستند، گفت: به دنبال آن هستیم که این بند حذف شود و لذا اگر حذف شود، دیگر مشکلی وجود ندارد.

محسن هاشمی با بیان اینکه امینی در حال تست محبوبیت خود است، گفت: امینی نایب رییس است و علاوه بر اینکه باید از اعضای شورا برای رفتنش از شورا اجازه بگیرد، باید از من هم اجازه بگیرد که من به وی اجازه نخواهم داد.

رییس شورای شهر تهران، ری و تجریش  درخصوص اینکه شما با این تفاسیر می‌توانستید شهردار شوید گفت: من دیگر قصد شهردار شدن ندارم و از شورا بیشتر خوشم آمده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا