شورای شهر

سالاری: در سالیان گذشته شهرسازی در راستای شهرفروشی و بارگذاری اقدام کرده است!

به گزارش شورا‌آنلاین، محمد سالاری در بیست و هفتمین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش مهدی حجت -معاون شهرسازی شهرداری- اظهار داشت: انتظار می‌رفت که معاون شهردار بعد از ۳ ماه رویکردها و سیاست‌های حوزه اصلی معماری و شهرسازی را ارائه می‌کردند.

وی ادامه داد: امروز معاون شهردار تهران مجموعه‌ای از مشکلات و دغدغه‌ها را ارائه دادند و همه این موارد نیز مباحث درستی است که جزو برنامه‌های جدید شورا نیز محسوب می‌شود؛ ولی در حال حاضر مجموعه شورا و کسانی که مأموریت معماری و شهرسازی در شهر تهران را دارند، می‌خواهند بدانند که معاونت معماری و شهرسازی در خصوص مأموریت‌های خود چه رویکردی دارند.

سالاری افزود: معاونت معماری و شهرسازی در خصوص طرح تفصیلی و بازنگری در آن چه برنامه‌ای دارد، اینکه در طرح تفصیلی تجدیدنظری صورت گیرد قطعا تبعاتی در جامعه دارد که باید در این خصوص شفاف‌سازی شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش بیان داشت: در خصوص بافت فرسوده نیز اصل مطلب بیان نشد و راهکارهای لازم در این خصوص را مطرح نکردند.

وی ادامه داد: در حوزه ساماندهی سیما و منظر ساختمان‌های شهری نیز گزارشی ارائه نشد و این  حوزه یکی از برنامه‌های ۵ ساله شهرداری تهران است و نگرانی شدیدی وجود دارد که رویکرد معاون شهردار جمع‌آوری ساماندهی سیما و منظر در شهر تهران باشد که باید مطرح کنند که ساماندهی سیما و منظر شهری جمع‌آوری نخواهد شد چرا که تکلیف برنامه است.

سالاری افزود: در خصوص بلندمرتبه‌سازی برج‌باغ‌ها و پژوهش‌محور کردن حوزه معماری و شهرسازی گزارش کاملی ارائه نشد. 

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: در سالیان گذشته حوزه معماری و شهرسازی به درآمدزایی برای شهر تهران تبدیل شده است و در راستای شهرفروشی و بارگذاری اقدام کرده است. 

وی افزود: بخشنامه ساختار سازمانی شهردار تهران مهمتر از دو بخشنامه قبلی بود و ضرورت اول نیز اصلاح ساختار سازمانی معاونت شهرسازی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا