شورای شهر

صدور بیشترین پروانه ساختمانی تهران در بافت فرسوده/ معضل مغایرت های قانونی در مسیر شهرسازی

به گزارش شورا‌آنلاین، پژمان پشمچی زاده در سیصد و هفتادمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتباط شهرداری با برنامه های توسعه ملی قطع است. برنامه های توسعه ملی باید پیوند کارشناسی و منطقی با برنامه های توسعه شهر داشته باشند.

وی افزود: برنامه های یک ساله شهرداری با برنامه های توسعه ملی همسو نبوده و باید در این زمینه تغییراتی اعمال شود.

معاون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران با بیان اینکه " بیشترین پروانه صادر شده در تهران در بافت فرسوده بوده است"اظهارکرد: بیشترین پروانه ساختمانی صادر شده در مناطق فرسوده منطقه ۱۲ شهرداری بوده و این نشان دهنده اهمیت نوسازی شهر است.

پشمچی زاده در رابطه با تصمیمات اتخاذ شده در شورای عالی معماری خاطرنشان کرد: بسیاری از ایرادات وارد شده در این حوزه به جا است. مسائل مطرح شده در رابطه با نظام مالکیت کشور، بسیاری از تصمیمات شورای عالی معماری را توجیه می کند.

وی با اشاره به انتشار گزارش معماری مناطق اظهارکرد: در حال حاضر گزارش معماری مناطق موجود است و می توانیم اعلام کنیم که چه میزان از این گزارش ها بر اساس ضوابط پیش رفته است.

معاون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران اصلی ترین مشکل شهر تهران را مغایرت های قانونی دانست و گفت: در حوزه حریم با مشکل مغایرت های قانونی مواجه هستیم و باید به این موضوع توجه شود که در مسیر قانونی، تکلیف دولت به سایر تکالیف ارجحیت دارد.

پشمچی زاده در خصوص ساخت و سازهای صورت گرفته در منطقه ۲۲ گفت: سال ۹۳، شورای عالی شهرسازی و معماری طرح بلند سازی منطقه ۲۲ را متوقف کرد و در حال حاضر طرح جدید آماده ارائه است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن