شورای شهر

واکنش روابط عمومی شورا به بازنشر مصاحبه چمران/ انتقاد از انتخاب تیترهای مغرضانه

به گزارش شورا‌آنلاین، مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شورای شهر تهران در توضیح این خبر، گفت: متاسفانه سایت خبر آنلاین در باز نشر مصاحبه مهندس چمران با روزنامه شرق، جانب انصاف را رعایت نکرده و با استنباطی غلط مبادرت به انتخاب تیتر کرده است.

رضوی فرد افزود: در این مصاحبه طی سوالی، بازداشت خبرنگار منتشر کننده لیست املاک شهرداری، به نامه رییس شورا به قوه قضائیه نسبت داده می شود که مهندس چمران در پاسخ ضمن رد این ادعا به رسالت خبرنگاری اشاره می کند ومعتقد است ذات کار خبرنگاری انتشار اخبار داغ است و نمی شود بر آن خرده گرفت بنابراین ما نسبت به خبرنگار معترض نبوده و نیستیم بلکه به انتشار اتهام ثابت نشده و ریختن آبروی افراد و شخصی که نامه محرمانه را که حاوی یکسری ابهامات در خصوص املاک شهرداری که با نیت تحقیق و بررسی به دست او رسیده بود و ایشان آن را به خبرنگار داده بود، اعتراض داشتیم .

وی تصریح کرد: رییس شورا در این مصاحبه نفی شکایت از خبرنگار توسط خود را با تاکید بر خصوصیت کار خبری و خبرنگاری که همان انتشار اخبار پرمخاطب است را در مثالی به این مضمون که " من هم اگر خبرنگار بودم این اسناد را برملا می کردم " آورده است که این سایت آن جمله را بعنوان تیتر انتخاب کرده است. 
رضوی خاطرنشان کرد: روشن است که انتخاب چنین تیتری بدون توجه به مفهوم کلام مصاحبه شونده کاملا جانبدارانه و بدور از انصاف است .

همچنین در بخش دیگری از مصاحبه خبرنگار موضوع انتقاد از احداث پل صدر و هزینه نشدن این اعتبارات در مترو را بیان می کند که مهندس چمران ضمن تایید گسترش خطوط مترو و اهتمام برای انجام این مهم در طول حضور در شورا ، سایر اولویتها را نیز ضروری برمی شمارد.که متاسفانه سایت خبر آنلاین ازاین متن صریح به غلط تیتر مغرضانه "کاش پول اتوبان صدر، صرف مترو می‌شد" را انتخاب می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن