شورای شهر

محسن هاشمی:از سوخت سوبسید بگیرید و به مترو بدهید

به گزارش شورا‌آنلاین، محسن هاشمی در رابطه با نرخ‌های پیشنهادی بلیت مترو در سال آینده،‌گفت: هنوز مشخص نیست که تمامی این ارقام پیشنهادی مصوب شود چرا که همیشه دستگاه‌های اجرایی برای اینکه بتوانند بودجه‌هایشان را تأمین کنند درخواست‌های بالایی را ارائه می‌کنند و هر دستگاه برای جبران هزینه‌هایش به شورا پیشنهاد می‌دهد.
 

وی ادامه داد:‌اما این شورا است که سیاست‌ها را تنظیم می‌کند و اگر به صلاح بود نرخ بلیت را افزایش می‌دهد.
 

هاشمی در مورد تبعات افزایش احتمالی نرخ بلیت مترو در سال آینده،‌گفت: همانگونه که در تمام کشورها از سوخت سوبسید می‌گیرند و به حمل و نقل می‌دهند در ایران هم باید از پول نفت سوبسید بگیرند و به حمل و نقل عمومی بدهند.
 

وی گفت:‌در کشورهای دیگر روی سوخت مالیات می‌بندند که چنانچه گران شود مصرفش به حداقل برسد و پول آن را در هیچ کجا جز حمل و نقل خرج نمی‌کنند اما در کشور ما حتی سوخت را گران می‌کنیم اما یک ریال آن را به حمل و نقل نمی‌دهیم و این مشکلی است که امروزه وجود  دارد.
 

رئیس شورای شهر با اشاره به هزینه بالای تجهیز مترو ادامه داد: بخش عمده‌ای از مترو ساخته شده اما تجهیز نشده است چراکه هزینه تجهیز مترو به بیش از ۱۰ تا ۱۲هزار میلیارد تومان پول نیاز دارد.
 

هاشمی در مورد پرداخت بدهی دولت در بحث تجهیز مترو گفت: دولت همیشه دنبال آن بوده که سهم خود را از اعتبار تجهیز مترو پرداخت کند ولی روش‌های پرداختی سخت است و درآمدهای دولت نیز محدود است بنابراین باید روش‌هایی پیدا کنیم که دولت توان پرداخت سهم خود را داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن